Tydzień temu Rupert Stadler, prezes Audi, trafił do aresztu. Teraz Audi poinformowało, że zapowiadana na 30 sierpnia 2018 roku premiera pierwszego elektrycznego Audi e-tron [Quattro] zostaje odwołana. Nowego terminu nie podano, są minimalne nadzieje, że będzie to 17.08.2018.

Oto jak auta spalinowe szkodzą elektrykom

Rupert Stadler trafił do aresztu w efekcie dieselgate: samochody Audi posiadały programowo-sprzętowe rozwiązanie, które obniżało emisję spalin na czas testów. Prezes Audi jest w areszcie, jednak nie został skazany. Na razie czeka „tylko” na decyzję, czy może chodzić swobodnie po ulicy do momentu rozpoczęcia się procesu i ogłoszenia wyroku za dieselgate.

> NIEMCY. Kolejne bonusy dla kupujących elektryki. W Berlinie od 35 do 52 tysięcy złotych! [równowartość]

Elektryczne Audi e-tron miało zadebiutować podczas Audi Summit w Brukseli, 30 sierpnia 2018 roku. Brukselę wybrano nieprzypadkowo, właśnie tam auto będzie produkowane. Jednak ze względu na „problemy organizacyjne” premierę odwołano.

Koncern zapowiedział, że elektryczne Audi zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych, ale czas i miejsce premiery na razie nie są znane. Nieco wcześniej portal Electrek otrzymał zaproszenie na imprezę na 17 września 2018 roku (ilustracja na górze) – nie wiadomo jednak, czy data zostanie utrzymana.

Na ilustracji: zaproszenie na amerykańską premierę Audi e-tron (c) Audi, źródło: Electrek

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 4.5]