Porsche zdecydowało się na zakup 10 procent akcji Rimac Automobili, chorwackiego producenta samochodów elektrycznych. Niemiecki koncern chce, by zakup akcji był przyczynkiem do nawiązania współpracy między firmami.

Porsche chce podglądać konkurencję?

Zakup akcji jest o tyle ciekawy, że Porsche samodzielnie rozwija napęd do modelu Taycan (dawniej: Mission E). Choć Rimac i Porsche grają w ligach różniących się o jedno zero na końcu (Rimac ma ich więcej), Porsche należy do koncernu Volkswagena, który jest także właścicielem Lamborghini – a to już jest klasa bliska Rimacowi.

> Nowy teaser Porsche Taycan vel Mission E. Wygląda… inaczej! [WIDEO]

Głównym udziałowcem Rimac Automobili pozostaje Mate Rimac, założyciel i prezes. Firma powstała w 2009 roku, a jej podstawowym celem było skonstruowanie supersamochodu na miarę XXI wieku. Dlatego wybrano napęd elektryczny.

Rimac Automobili stało się rozpoznawalne po wypadku Richarda Hammonda, który rozbił jeden z ośmiu wyprodukowanych egzemplarzy Concept_One.

Na zdjęciu: Olivier Blume, prezes Porsche (po lewej) oraz Mate Rimac, prezes i założyciel Rimac Automobili (po prawej) (c) Porsche

Źródło: Porsche

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]