Piotr Zaremba został nowym, trzecim już prezesem firmy ElectroMobility Poland S.A. Spółka odpowiada za stworzenie Polskiego Samochodu Elektrycznego i na razie chwali się przede wszystkim ciężką pracą.

Nowy prezes ElectroMobility Poland S.A.

Nowym prezesem spółki został Piotr Zaremba, dotychczasowy dyrektor zarządzający projektem Polskiego Samochodu Elektrycznego. Środowisko chwali go za rzeczowe podejście i duży nacisk na merytorykę. Jak mówi rzecznik firmy, przejęcie obowiązków prezesa pozwoli na sprawniejsze realizowanie celu, jakim jest skonstruowanie samochodu.

> Elektryczna Syrena? Będzie! Oto Vosco S106 z Kutna [FOTO]

Firma współpracuje obecnie z 200 partnerami w 17 konsorcjach, które mają stworzyć prototypy pojazdów. Wierzymy, że nowy prezes zdecyduje się na podanie terminów lub celów, za które będzie można rozliczać projekt.

Dotychczasowy prezes, Maciej Kość, został przez radę nadzorczą odsunięty od projektu. Zajmie stanowisko dyrektora warszawskiego biura Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Niecałe dwa tygodnie temu Gazeta Bankowa opublikowała z nim wywiad, z którego wynikało, że spółka nie dotrzyma założonych wcześniej terminów:

> Co się dzieje z Polskim Samochodem Elektrycznym?, czyli ostatni wywiad byłego prezesa

Na ilustracji: Piotr Zaremba (c) CEO Magazyn Polska TV

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 32 głosów Średnia: 3.7]