Kto wygrał konkurs na Polski Samochód Elektryczny 2017? www.elektrowoz.pl przedstawia drugiego (z czterech) zwycięzcę: Mateuszka Tomiczka z samochodem Concept Curie.
Polski Samochód Elektryczny: Concept Curie – Mateusz Tomiczek
Spis treści
Concept Curie Mateusza Tomiczka ma zdecydowanie zrywać z przeszłością. Jego twórcy nie chcieli wspominać Syrenek. W nazwie projektu nawiązali do Marii Skłodowskiej-Curie, ponieważ pracowała nad rozpadem radioaktywnym, a jej nazwisko jej kojarzone zarówno w Polsce, jak i na świecie.
> Honda opatentuje nam… Polski Samochód Elektryczny?!
Concept Curie to niewielkie, czteromiejscowe (2+2) auto elektryczne z kanałem powietrznym pod przednią maską oraz ekranami wbudowanymi w nadwozie.
Concept Curie można także konfigurować do jazdy w wygodnym trybie 1+1 osoby (pasażer za kierowcą). Oceniając po braku słupków środkowych, samochód jest czterodrzwiowy, z czego drugie drzwi otwierają się do tyłu – jak w Juniorze Mateusza Tomiczka.
Rozpoczynające się na wysokości fotela kierowcy światła to prawdopodobnie OLED-y, które mogą dynamicznie zmieniać kolor w zależności od potrzeb:
Mateusz Tomiczek jako zwycięzca finału otrzyma 50 tysięcy złotych nagrody oraz możliwość uczestniczenia w dalszych pracach nad projektem Polskiego Samochodu Elektrycznego. Jednocześnie prawa do jego projektu stają się własnością Electromobility S.A.
Aktualizacja z 11.10.2017
Dowiedzieliśmy się, że siódmego października 2017 roku Pan Mateusz Tomiczek wziął ślub. GRATULUJEMY!
Polski Samochód Elektryczny – co dalej
Jak informuje Instytut Samar, w październiku zostanie ogłoszony konkurs na prototyp Polskiego Samochodu Elektrycznego. Konkurs ma zostać ograniczony do potencjalnych producentów (i importerów?) oraz autorów zwycięskich projektów. Spółka Electromobility Poland, organizator konkursu na Polski Samochód Elektryczny, chce gotowego prototypu auta.
> Audi Aicon [FOTO] – całkowicie autonomiczny samochód Audi [Salon Frankfurt 2017]
Na etapie sporządzania dokumentacji technicznej Electromobility Poland deklaruje wsparcie wynoszące do 70 procent kosztów. Podobny poziom finansowania ma być dostępny w momencie przygotowywania prototypów.
Kiedy koniec konkursu na Polski Samochód Elektryczny?
Electromobility Poland podkreśla, że konkursowa dokumentacja techniczna powinna być gotowa w styczniu 2018 r., a budowa prototypów nie powinna zająć więcej niż 10 miesięcy. W grudniu 2018 roku mają zostać wyłonieni zwycięzcy, którzy dostaną do przygotowania krótkie serie aut. Te pojawią się najwcześniej w 2019 roku.
> ŚMIERĆ w Tesli. Rodzina: to nie samochód zabił naszego syna [AKTUALIZACJA]
|REKLAMA|
|/REKLAMA|