7 grudnia 2017 roku oficjalnie zaprezentowano samochód Uniti One produkowany przez szwedzki startup Uniti. Podczas dziwnej premiery, w trakcie której czytano wiersze, nawracano nawróconych i konwertowano skonwertowanych, twórcy podali kilka szczegółów na temat samochodu elektrycznego: najtańsza wersja ma kosztować równowartość 62,8 tysiąca złotych (14,9 tysiąca euro), a wersja z bateriami 22 kWh – równowartość 84 tysięcy złotych (19,9 tysiąca euro).

Dane techniczne Uniti One

Podtrzymano tezę, że wersja z bateriami o pojemności 22 kilowatogodzin przejedzie 300 kilometrów na jednym ładowaniu. Samo ładowanie z wykorzystaniem prądu przemiennego (AC) ma trwać trzy godziny, a dzięki szybkiemu ładowaniu prądem stałym (DC) możliwe będzie pokonanie kolejnych 200 kilometrów po 30 minutach.

Szybkość maksymalna Uniti One ma wynieść 130 kilometrów na godzinę, a od 0 do 80 km/h samochód ma się rozpędzać w 3,5 sekundy w „trybie sportowym”.

Uniti One ma być wysoce autonomiczne, dlatego kierownica została zastąpiona dziwnymi wajchami. Zadeklarowano jednak, że pojawi się także wersja normalna, z kierownicą. Wnętrze pierwszej zaprojektowano wyraźnie z myślą o jednej osobie, ale planowane są też modele dwu-, cztero- i pięciomiejscowe.

Datę premiery Uniti One wyznaczono na 2019 rok. Nadal można dokonywać przedpłaty na samochód, ale tego nie rekomendujemy.

> Hirman Motors obiecuje samochód elektryczny, który będzie miał „niezniszczalną” baterię

Nagranie z premiery Uniti One – zaczyna się około 2:12:

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Niemiecka organizacja non-profit oskarża BMW o fałszowanie wyników spalin:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]