Ależ nam wystartowało kampanii promocyjnych! W telewizji Volkswagen ID. „Just electric” i Hyundai Kona Electric, w internecie Kia [e]Niro, a teraz jeszcze Peugeot e-208. Francuski producent właśnie uruchomił wstępną rejestrację na elektryka, która pozwoli nam w przyszłości na szybsze skonfigurowanie i zamówienie samochodu.

Peugeot e-208: cena w Polsce nieznana, ale rejestracja już możliwa

Rejestracja to dokładnie ten sam proces, co w przypadku Mercedesa EQC czy Volkswagena ID.3: zapisujemy się do jakiejś kolejki, ale nie rezerwujemy jeszcze samochodu. Peugeot rozsądnie nazywa to „pre-rezerwacją”, żeby odróżnić operację od faktycznej rezerwacji auta – ta będzie możliwa dopiero od października 2019 roku.

Na samochód można się zapisać na stronie Peugeota, TUTAJ.

Osoby, które się zarejestrują, przy zakupie wersji GT lub GT Line będą mogły otrzymać w gratisie zestaw do ładowania domowego (spodziewamy się, że chodzi o naścienną stację ładowania) albo kartę do ładowania o wartości 4 000 złotych. Kaucja wynosi dziś 208 złotych i podlega całkowitemu zwrotowi, jeśli postanowimy wypisać się z kolejki.

Dane techniczne Peugeota e-208 czynią z niego przyjemne i sprytne auto do jazdy po mieście. Moc silnika wynosi 100 kW (136 KM), przyspieszenie do 100 km/h trwa 8,1 sekundy, do 50 km/h – 2,8 sekundy, czyli krócej niż w BMW i3. Bateria samochodu mieści 50 kWh energii, podawany przez producenta zasięg WLTP wynosi 340 km, co oznacza 290-310 kilometrów zasięgu realnego; w mieście przy dobrej pogodzie wspomniane 340 km jest całkowicie realne.

Cena Peugeota e-208 nie jest jeszcze znana. W Holandii auto w najdroższej wersji GT Line rozpoczyna się od równowartości około 150 tysięcy złotych. W Polsce kwoty będą zbliżone, ale spodziewamy się, że po premierze drogich wariantów na rynku zadebiutuje auto wyposażone słabiej i kosztujące poniżej 125 tysięcy złotych. Czyli poniżej progu dopłat zapisanego w projekcie rozporządzenia dopłat do samochodów elektrycznych.

> Aktualne ceny samochodów elektrycznych w Polsce [sierpień 2019]

Dostawy auta rozpoczną się w 2020 roku.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.6]