Portal InsideEVs wszedł w posiadanie zdjęć samochodu testowego, który wygląda na Volkswagena Tiguana. Sęk w tym, że auto jeździ na tablicach testowych Skody i jest samochodem elektrycznym z mocno zmodyfikowanym podwoziem. Czyżby zatem jakaś elektryczna Skoda na platformie MEB?

Elektryczny crossover Skody. Widać, że nic nie widać

Zdjęcia wykonał CarPix na torze Nuerburgring. Widać na nich nadwozie Volkswagena Tiguana ze zmodyfikowaną, prawdopodobnie wzmocnioną podłogą. Na tyle auta pojawiła się nalepka „Samochód elektryczny”, a miejsce, w którym zwykle znajduje się dolna część zderzaka i rury wydechowe, zostało całkowicie osłonięte.

Na boku pojawiła się pozioma, szeroka czarna listwa. Czernią zaznaczono również granicę między drzwiami. Z przodu dolna część zderzaka straciła swój kolor – z czarnej stała się biała – a wloty powietrza wyraźnie się skurczyły (cała galeria TUTAJ).

Portal InsideEVs spekuluje, że może chodzić o Skodę Vision iV, ale mamy wrażenie, że to trochę zbyt mocny strzał.

Skoda Vision iV ma być crossoverem pogranicza segmentów C-SUV/D-SUV lub po prostu segmentu D-SUV, czyli bezpośrednią konkurencją dla Tesli Model Y. Długość konceptu wynosiła 4,67 metra, jednak zewnętrzne wymiary mogą jeszcze ulec zmianie. Zmianie nie ulegnie platforma MEB będąca bazą do budowy auta oraz fakt, że na model już są przyjmowane zapisy w Norwegii.

> Skoda Vision iV jako gotowy model [Genewa 2019]

Produkcyjna wersja Vision iV ma zostać pokazana w 2020 roku.

Skoda Vision iV (c) Skoda

Z kolei Skoda Vision E to nieco mniejszy crossover segmentu C-SUV, który ma być bardzo bliskim krewniakiem Volkswagena ID.4 [Crozza]. Auto wymiarowo pasuje do VW Tiguana, więc wykorzystanie tego modelu jako muła testowego idealnie wpisuje się w cały obraz.

Mniejsza Skoda Vision E (c) Skoda

Ale oczywiście może chodzić też o testy samochodu spokrewnionego z VW ID.3, czyli mniejszego osobowego elektryka. Wiemy bowiem, że Volkswagen będzie miał ID.3, Seat – el-Borna, jednak Skoda w temacie akurat takiego wariantu na razie się nie wypowiedziała.

Warto zobaczyć: Škoda’s First MEB-Based Test Mule Spotted In VW Tiguan Skin

Zdjęcie otwierające i w treści: (c) InsideEVs / CarPix, pozostałe (c) Skoda

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4.5]