Na YouTube pojawiło się pochodzące z Republiki Południowej Afryki nagranie z dwoma czarnymi Volkswagenami. Jeden z nich był Volkswagenem ID.3, drugi… no właśnie, prawdopodobnie Volkswagenem ID.4 [Crozzem], elektrycznym crossoverem marki, który zadebiutuje w kwietniu 2020 w Nowym Jorku.

Volkswagen ID.4 Crozz będzie wyglądał właśnie tak?

Na nagraniu widzimy auto o sylwetce zaokrąglonego, „garbatego”, jak powiedziałby Bob Lutz, crossovera. Tył samochodu został częściowo zamaskowany, w dolnej części pojawiły się udawane, niezbyt równe obrysy wyglądające na rury wydechowe. Na szybie uwagę zwraca mikroskopijnej wielkości wycieraczka. Zacieniający szybę daszek prawdopodobnie jest maskującym dodatkiem:

Tylne światła zostały wyraźnie rozciągnięte na bok. O tym, że mogą być mniejsze, może świadczyć odblask przy górnej krawędzi oraz brak jakichkolwiek sensownych szczegółów na dużej czerwonej powierzchni. O tym, że mamy do czynienia z autem elektrycznym świadczyć może duża klapka, zasłonięta tutaj częściowo przez lusterko – port CCS jest większy niż wlew paliwa, dlatego na zakrzywionych powierzchniach klapki portów ładowania bywają większe:

Z boku samochodu jeszcze bardziej rzuca się w oczy zaokrąglona linia dachu podkreślona tutaj srebrnym (białym?) paskiem. Klamki są częściowo ukryte, we wnętrzu za kierownicą majaczy jakiś kształt, który może być wyświetlaczem z licznikami – tuż za nim powierzchnia jest płaska aż do samej szyby, a przy schowanych w niej licznikach byłaby wybrzuszona.

> FRANCJA. Renault Zoe trzecim najlepiej sprzedającym się samochodem W OGÓLE w styczniu 2020

Kierownica znajduje się po lewej stronie, co z punktu widzenia ruchu drogowego jest niewłaściwe. Dodajmy jednak, że w tym samym miejscu jest ona u autora nagrania:

Na ujęciu boku widać, że również kształt reflektorów został sztucznie rozciągnięty na bok. Ale chyba najbardziej zaskakuje przód auta, który upodobniono do modelu jakiejś innej marki. Jak czujnie wychwycili nasi Czytelnicy, samochód upodobniono do Opla Grandlanda X:

Przedstawiony powyżej model podążał za innym, tym razem jawnie przedstawionym Volkswagenem ID.3:

Premiera Volkswagena ID.4 [Crozz] została zaplanowana na kwiecień 2020 roku. Gwoli uczciwości dodajmy, że nazwa „ID.4” nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Volkswagena, producent nadal posługuje się nazwą „Crozz”. W wersji prototypowej (czerwona) i zamaskowanej samochód prezentował się tak:

Oto całe nagranie, z którego pochodzą ujęcia:

Zdjęcia z zimowych testów VW ID.4 w kolorze białym można znaleźć na stronie Autoblog TUTAJ.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]