Dziennikarze Autoblog trafili na dość nietypowy obrazek: dwudrzwiowe Mini Hatch (Hardtop) podłączone do… prądu. Spekulują, że mamy przed oczyma platformę testową dla elektrycznego Mini Electric nowej generacji, które pojawi się na rynku w 2020 roku.

Mini Electric – znowu powstanie z niego BMW?

Pierwsze elektryczne Mini E było stanowiło kompletną konwersję Mini Coopera na napęd elektryczny – ale z zachowaniem klasycznego nadwozia. Auto rozwijane było w ramach BMW Project i, a finalnie przeobraziło się w BMW i3.

Tym razem sytuacja wydaje się być podobna: Grupa BMW zapowiada od dłuższego czasu Mini Electric – nie mylić z wcześniejszym Mini E – z charakterystycznym wzorem felg i świateł. Skądinąd wiemy też, że już za kilka lat BMW i3 zostanie zastąpione przez BMW i1. Czyżbyśmy więc patrzyli na BMW i1 w nadwoziu Mini?

Oprócz charakterystycznego wzoru kół, nalepki „Testowy samochód elektryczny” i niemal całkowicie zaślepionej chłodnicy uchwycone przez dziennikarzy Autoblog auto (tutaj) nie różni się szczególnie od klasycznego Mini. Nie wyposażono go nawet w światła z wzorem z flagi brytyjskiej (ang. Union Jack), które także miały być znakiem rozpoznawczym nowego Mini Electric:

Premiera samochodu ma nastąpić w okolicy 2020 roku.

Na zdjęciu: testowe Mini Electric (?) podłączone do prądu (c) Autoblog

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]