Audi zaprezentowało teaser elektrycznego Audi e-tron GT. Samochód powstaje na bazie Porsche Taycan i ma być dostępny w sprzedaży już w 2020 roku. Premiera e-tron GT zapowiedziana jest podczas salonu samochodowego w Los Angeles, który rozpocznie się już 28 listopada 2018.

Audi e-tron GT: brat Porsche Taycan, konkurent Tesla Model S

Osobowe elektryczne Audi ma być dostępne od roku 2020. Jako że bazą jest Porsche Taycan, który ma konkurować z Tesla Model S, można się spodziewać, że e-tron GT również będzie limuzyną o rozmiarach pomiędzy Audi A6 a Audi A8. Teasery auta sugerują, że będzie to limuzyna coupe:

Audi e-tron GT: dane techniczne nie są na razie znane, ale spodziewamy się limuzyny coupe z baterią 80-120 kWh, dwoma silnikami i zasięgiem około 400-500 km na baterii (c) Audi

Szczegółowe dane techniczne Audi e-tron GT nie są jeszcze znane, ale wiadomo na przykład, że samochód – tak samo, jak Porsche Taycan – ma instalację 800V i będzie obsługiwał ładowanie z mocą 350 kW. Audi deklaruje nawet, że uzupełni 80 procent baterii w 12 minut. Jeśli firma ma na myśli ładowanie od 0 do 80 procent, łatwo obliczyć, że bateria Audi e-tron GT powinna mieć co najmniej 88 kWh pojemności. Gdyby natomiast chodziło o ładowanie od 20 do 80 procent, bateria powinna mieć aż 117 kWh!

> PORÓWNANIE SAMOCHODÓW: Zasięgi elektryków na baterii

Porsche Taycan ma osiągnać maksymalnie 598 KM mocy (440 kW), więc można się spodziewać, że Audi e-tron GT zaoferuje niższe wartości – zapewne rozpoczynające się od około 200-300 KM. Producent deklaruje, że zasięg e-tron GT powinien wynieść „ponad 500 kilometrów”. Żeby się udało, Audi musiałoby iść w 100+ kWh – co mniej więcej zgadza się z wyliczeniami z poprzedniego akapitu.

Przód samochodu na tle gamy modelowej Audi wygląda dość świeżo i odróżnia się brakiem charakterystycznego grilla niemieckiego producenta. Przynajmniej na tych niewyraźnych teaserach.

Tył natomiast zdecydowanie nawiązuje do dwóch modeli: elektrycznego Audi e-tron Quattro, które już zadebiutowało oraz do jego następcy w nadwoziu coupe, czyli Audi e-tron Sportback:

Tył Audi e-tron GT z teasera (c) Audi

Tył Audi e-tron Quattro (2019) (c) Audi

Tył Audi e-tron Sportback / Audi Elaine (c) Audi

Audi e-tron GT oficjalnie zadebiutuje 28 listopada 2018 roku podczas salonu samochodowego w Los Angeles.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]