Kilka dni temu EPA opublikowała na swojej oficjalnej stronie FuelEconomy.gov zasięg Tesla Model 3. Wiele portali podało tę informację jako nowość, redakcja www.elektrowoz.pl… pokusiła się o pewne obliczenia.

Oficjalny zasięg Tesla Model 3

Oficjalny zasięg Tesla M3 według EPA znany jest przynajmniej od dwóch miesięcy. Już pierwszy używany Model 3 na sprzedaż oferowany był z oficjalnym biuletynem informacyjnym EPA informującym o „spalaniu” auta – mówi o tym liczba „126 MPGe”.

Na podstawie tych danych obliczaliśmy też realne zużycie energii Tesla Model 3. Według producenta wynosi ono 126 MPGe, czyli na ekwiwalencie galona benzyny można przejechać 126 mil. Co to oznacza po ludzku? Że według pomiarów EPA zużycie energii Tesla Model 3 wynosi około 16,8 kilowatogodziny na 100 kilometrów (27 kWh / 100 mi).

Tesla Model 3 „pali” tyle, co mały miejski skuter

Według pomiarów portalu Motor Trend, Tesla Model 3 zużyła nieco więcej energii. Dziennikarze osiągnęli wynik 103,7 MPGe, czyli 20,4 kWh na 100 kilometrów, co odpowiada kosztowi 12,2 złotego za każde przejechane 100 kilometrów. Kupimy za tyle mniej więcej 2,6 litra benzyny.

Innymi słowy: Tesla Model 3 w budżecie domowym będzie przepalać dokładnie tyle samo pieniędzy, ile skuter z silnikiem o pojemności 50-125 cm3. Oczywiście pod warunkiem, że samochód będziemy ładować wyłącznie w domu, a nie w darmowych ładowarkach!

Tesla Model 3 NEDC

Oficjalny zasięg EPA Tesla Model 3 można spróbować też przeliczyć na zasięg NEDC, który bardzo chętnie stosują europejscy producenci. Otóż z prostej proporcji wynika, że Tesla Model 3 w procedurze NEDC powinna osiągnąć zasięg 744 kilometrów. Oznacza to zasięg niemal dwukrotnie większy niż nowy Nissan Leaf 2.0.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Samochód elektryczny za darmo? Ten może na siebie zarobić:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]