Elon Musk wizytuje aktualnie chińską Tesla Gigafactory 3. Pojawiają się spekulacje, że ogłosi coś, czego wcześniej nie komunikowano. Jedna z plotek mówi, że poinformuje o równoległym starcie produkcji Modelu 3 oraz Y pod koniec bieżącego roku, inna – że na rynek zostanie wprowadzona wersja Tesli Model 3 z większym rozstawem osi (LWB).

Fabryka prawie gotowa, będzie Tesla Model 3 LWB czy równoległa produkcja Modelu 3 i Y od początku?

Chińczycy kochają samochody ze zwiększonymi rozstawami osi. Specjalnie dla odbiorców w Państwie Środka zaprojektowano choćby Audi Q2L, które wkrótce może trafić na rynek w elektrycznej wersji Q2L e-tron. Bo większy rozstaw osi to więcej miejsca na baterie.

> Audi Q2L e-tron – elektryczne Audi tylko dla… Chin

Ze zdjęć, które wypłynęły w portalu Weibo i na Twitterze wynika, że linia montażowa Tesli Model 3 w chińskiej Gigafactory 3 jest już mocno zaawansowana (źródło). Sądząc po obecności nadwozi oraz zwisających z sufitu przewodach można się domyślić, że fabryka czeka na dostawę automatyki przemysłowej. Samochody na stojakach posłużą do kalibracji robotów.

Jednak w tej chwili uwagę przykuwają dwie zamaskowane Tesle. Z wyglądu przypominają Tesle Model 3, ten drugi samochód – być może Teslę Model Y ze względu na wyżej idącą linię dachu i zamaskowane tylne okienko. Jednak sylwetki obu aut są znane, nie wiadomo zatem, dlaczego Tesla miałaby je ukrywać (źródło):

 

I tutaj zaczynają się spekulacje: mówi się, że Tesla zaprezentuje przedłużony wariant Tesli Model 3, o którym wspominaliśmy na początku. Albo że ogłosi równoległą produkcję Tesli Model 3 i Y od końca 2019 roku – czyli wcześniej niż w Stanach Zjednoczonych. Albo że chodzi o nowy wariant kolorystyczny samochodu, który jest niedostępny w pozostałej części świata.

Albo że wszystko zorganizowano po to, żeby wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie samochodami Tesli w Chinach. 🙂

Zdjęcia z fabryki: (c) Kelvin Yang / Twitter, zdjęcia zakamuflowanych samochodów: (c) Jay in Shanghai / Twitter

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 11 głosów Średnia: 3.9]