Motor1 zaprezentował pierwsze zdjęcia nowego Volkswagena Touarega bez kamuflażu. Auto ma zadebiutować w pierwszej połowie 2018 roku, prawdopodobnie w Pekinie. Na razie nie wiadomo, jakie silniki pojawią się pod maską.

Nowy Volkswagen Touareg (2019)

Auto przeszło mocny facelifting. Zarys tyłu upodobnił się do Audi Q7, przód z kolei nawiązuje stylistycznie do linii, którą wyznaczył Arteon: dużo na nim chromu, a światła stanowią integralną część atrapy chłodnicy.

Motor1 spekuluje, że pod maską nowego Touarega pojawi się czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2.0 litra. Najmocniejsze wersje mają dostać 5-cylindrowy silnik o pojemności 2.5 litra wspomagany turbiną.

VW Touareg: mild-hybrid czy hybryda plug-in?

Niewykluczone, że samochód zostanie wyposażony w system uproszczonej hybrydy (ang. mild-hybrid), żeby obniżyć emisję dwutlenku węgla. Pojawiają się również nieśmiałe sugestie, że do samochodu może trafić zestaw znany z Audi Q7 e-tron TDI Quattro, czyli silnik Diesla V6 o pojemności 3.0 litra wspomagany silnikiem elektrycznym i baterią o pojemności aż 17,3 kilowatogodziny (kWh).

> Jakie są najbardziej niebezpieczne autostrady i drogi ekspresowe w Polsce [Yanosik]

Według niepotwierdzonych informacji Motor1, nowy Volkswagen Touareg zostanie pokazany w kwietniu 2018 roku na salonie samochodowym w Pekinie.

Warto przeczytać: Motor1.com

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Jak będzie wyglądał Polski Samochód Elektryczny? Może tak?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]