Dziś, 23 marca 2018 roku, oficjalnie został zaprezentowany nowy VW Touareg (2018). Z naszego punktu widzenia najbardziej interesujący jest fakt, że auto będzie dostępne jako hybryda plug-in /VW Touareg PHEV (2018)/ o mocy 367 koni mechanicznych.

VW Touareg Hybrid: cena (spodziewana), dane techniczne, wszystko, co wiemy

Nowy Volkswagen Touareg (2018) oficjalnie zadebiutował na rynku. Największy SUV Volkswagena wyposażony jest w napęd hybrydowy o łącznej mocy 367 koni mechanicznym (KM, 270 kW), a w trybie czysto elektrycznym przejeżdża – jak obiecuje producent – 58 kilometrów. To oznacza, że w realnych warunkach zasięg VW Touarega PHEV powinien wynieść około 39 kilometrów.

Samochód zbudowano na platformie MLB znanej z Audi Q7 i Bentleya Bentayga. Dwie najciekawsze nowinki auta to skrętna tylna oś oraz system wykrywania i podświetlania przeszkód działający w podczerwieni. We wnętrzu rzuca się w oczy duży dotykowy ekran umieszczony na środku kokpitu.

Cena hybrydowego Touarega nie została ujawniona, ma zostać ogłoszona „później”, przed oficjalnym startem sprzedaży latem bieżącego roku. Wariant spalinowy ma kosztować nie mniej niż 250 tysięcy złotych, co sugeruje, że hybryda plug-in raczej nie będzie tańsza niż 280-300 tysięcy złotych. [spekulacje www.elektrowoz.pl]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 34 głosów Średnia: 4.5]