Nowy Hyundai Santa Fe (2019) po raz pierwszy zostanie oficjalnie pokazany podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie 2018. Jest niemal pewne, że zbliżające się rygorystyczne normy emisji wymuszą na producencie wprowadzenie napędu hybrydowego. Plany dotyczące wariantu całkowicie elektrycznego nie są znane.

Zupełnie nowy Hyundai Santa Fe (2019): silniki, dane techniczne, ceny

Hyundai Santa Fe to niemal największy SUV Hyundaia dostępny w Polsce – większy od niego jest tylko Hyundai Grand Santa Fe. Nowy Santa Fe (2019) ma być jednak znacznie bardziej muskularny. Większy grill i zwężone światła do jazdy dziennej w górnej części przodu stają się charakterystyczne dla wszystkich modeli marki, w tym napędzanego wodorem Hyundai Nexo czy elektrycznego Hyundai Kona.

Hyundai Santa Fe (2019, po lewej) i Hyundai FCEV vel Nexo (2018) po prawej. Zwężone światła LED do jazdy dziennej stają się powoli znakiem rozpoznawczym SUV-ów/crossoverów Hyundaia (c) Hyundai

Auto z pewnością będzie dostępne z silnikami benzynowymi i Diesla, ale nowe normy emisji wymuszą na producencie także wariant hybrydowy – niewykluczone, że będzie to hybryda plug-in. Można się jedynie domyślać, że skoro producent nie decyduje się na przedsprzedaż auta w Norwegii, to elektryczny Hyundai Santa Fe na razie się nie pojawi.

Nowy model Hyundaia Santa Fe zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas targów w Genewie 2018. W Polsce ma być dostępny w sprzedaży od drugiej połowy 2018 roku.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 18 głosów Średnia: 4.3]