W grudniu 2018 roku w Niemczech zarejestrowano 23 elektryczne Mini Electric (2019). Samochody zostaną poddane drogowym testom, ponieważ ich rynkowa premiera ma się odbyć w sześćdziesiątą (60.) rocznicę powstania marki – czyli właśnie w 2019 roku.

Mini Electric – wszystko, co wiemy

Premierę nowego elektrycznego Mini w 60. rocznicę powstania marki zapowiedział Graeme Grieve, prezes brytyjskiego oddziału Grupy BMW podczas podsumowania sprzedaży w roku 2018. Auto ma wyjeżdżać z fabryki w Oxfordzie, a zaprezentowane może zostać już podczas targów samochodowych w Genewie w marcu 2019. Może, ale nie musi – jednak w 2019 roku na pewno je zobaczymy.

Chociaż koncepcyjną wersję samochodu oglądamy od około 1,5 roku, tak naprawdę niewiele o nim wiadomo. Możemy jedynie spekulować, że auto otrzyma baterię o pojemności co najmniej 42,2 kWh i napęd na tył – tak samo, jak obecna generacja BMW i3 (2019). Wydaje nam się jednak, że producent zdecyduje się na ostrzejsze starcie z konkurencją i zaproponuje w samochodzie akumulatory 50+ kWh, żeby auto nie odstraszało zasięgiem niższym niż 300 kilometrów.

> PORÓWNANIE SAMOCHODÓW: Zasięgi elektryków świata

Niewykluczone ponadto, że nadwozie auta zostanie poddane drobnemu liftingowi. Mini to Mini, musi zachować swój charakter, jednak większość nowinek w Mini Electric – włączając w to światła w brytyjską flagę – nieco już się opatrzyła albo po prostu trafiła do modeli spalinowych.

Na razie jedno jest pewne: w grudniu 2018 roku w Niemczech zarejestrowano 23 takie samochody.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]