Pierwsza nowoczesna, ładowana z gniazdka hybryda Subaru (PHEV), ma się pojawić w sprzedaży w 2018 roku. Wiadomo już, że do jej produkcji zostanie wykorzystana technologia z Toyoty Prius, zapewne Toyoty Prius Plug-in (w Stanach: Prime).

Subaru PHEV na bazie Priusa

Subaru otwarcie przyznało się, że nie dysponuje budżetem, który pozwala firmie na samodzielne opracowanie napędu elektrycznego. Dlatego producent wykorzysta rozwiązania Toyoty, a zapłaci za nie udziałami – 17 procent akcji Subaru powędruje właśnie do Toyoty.

Docelowo Subaru chciałoby budować auta na na platformie EV CAS (EV Common Architecture Spirit), która powstaje w ramach kooperacji Toyoty, Mazdy, Denso, Subaru, Suzuki, Hino i Daihatsu. Pierwsze auto ma się pojawić na rynku już w 2021 roku, rok po zakończeniu sprzedaży samochodów z silnikami Diesla.

> Szwedzi chcą sprzedawać Uniti w Indiach. Cena? Około 38 tysięcy złotych

Tegoroczna hybryda plug-in Subaru wykorzysta rozwiązania z Priusa, ale silnik spalinowy będzie własną konstrukcją japońskiego producenta. Niewykluczone zatem, że będziemy mieli do czynienia z pierwszą na świecie ładowaną z gniazdka hybrydą, w której silnik elektryczny będzie współpracował z silnikiem benzynowym typu boxer.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]