Na Instagramie pojawił się „wyciek”, zdjęcie, na którym widać nowe BMW i5. Fotografia wygląda na lekko zniekształcona optyką aparatu, przez co auto ma zaskakująco długą maskę. Ogólnie jednak model prezentuje się raczej klasycznie, z niewielkim „ryjkiem” upodabniającym je do BMW XM. Premiera BMW i5 będzie miała miejsce w środę, 24 maja, od godziny 14.00 czasu środkowoeuropejskiego letniego, obowiązującego również w Polsce.

Nowe BMW i5: co wiemy, czego nie wiemy

Zacznijmy od źródła, zdjęcie zamieścił liucunyi_starandcar:

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez 刘存亿 (@liucunyi_starandcar)

Dostrzegł on przy okazji, że „dolna część reflektora ma subtelną krzywiznę”, jak w obecnej generacji BMW serii 5 (G30) oraz że załamanie w dolnej części szyb z tyłu (ang. Hofmeister kink) zostało „na nowo zinterpretowane”. Bok auta jest raczej płaski, bez przetłoczeń, obramowania atrapy chłodnicy i wloty powietrza z przodu zdają się nawiązywać do BMW XM (fotografia poniżej), jakby sugerując „jesteśmy tą samą rodziną”. Niewykluczone, że BMW i5 widoczne na zdjęciu to seria M /np. BMW i5 M60 xDrive, patrz też: Car and Driver/ lub co najmniej M-pakiet.

Dane techniczne BMW i5 zostały częściowo ujawnione, wiemy, że pojawi się wspomniany powyżej mocny wariant o mocy 434 kW/590 KM, jak też słabsza wersja BMW i5 eDrive40 o mocy 246 kW/335 KM. Platforma samochodu nadal przystosowana jest do silników spalinowych, dlatego w ofercie zapewne pojawi się jakaś hybryda. Nowe BMW i5 wykorzystuje architekturę 400 V, dlatego moce ładowania w najlepszym razie w nieznacznym stopniu przekroczą 200 kW.

Podawane przez Car and Driver zasięgi to odpowiednio 438 jednostek WLTP (kilometrów EPA?) dla wariantu M60 oraz 494 jedn. WLTP (zastrzeżenie: jak wcześniej) dla eDrive40. W samochodach pojawi się program MaxRange, który zwiększa zasięg o 25 procent, ale kosztem klimatyzacji, ograniczenia mocy do 100 kW/136 KM i ograniczenia szybkości do 90 km/h. Ponadto BMW i5 dysponuje układem kierowniczym o zmiennym przełożeniu, skrętnymi (do 2,5 stopnia) tylnymi kołami, przyspieszenie M60 do 100 km/h ma trwać 3,9 sekundy.

Premiera BMW i5 rozpocznie się TUTAJ w środę, 24 maja, o godzinie 14.00. Powinniśmy wtedy usłyszeć zapowiedź BMW i5 Touring (kombi).

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: