W mediach pojawiają się pierwsze zapowiedzi nowej Toyoty Auris 2018/2019. Podczas gdy w Chinach firma przygotowuje się do wpuszczenia na rynek samochodów elektrycznych, w Europie nowy Auris nadal będzie co najwyżej klasyczną hybrydą, czyli samochodem całkowicie benzynowym.

Jak wygląda nowa Toyota Auris 2018/2019

Na ostatnich szpiegowskich zdjęciach zaprezentowanych przez Auto Motor und Sport widać samochód, którego przód wydaje się łączyć cechy Aurisa i najnowszej Toyoty Prius PHV. Według spekulacji będzie to pierwszy model Aurisa zbudowany na platformie TNGA.

> Jak wygląda nowa Toyota Auris (2019)? Oto zdjęcia z salonu Genewa 2018!

Jeśli spekulacje się potwierdzą, samochód będzie mógł wykorzystywać silniki spalinowe znane z modelu C-HR lub też hybrydowy zespół napędowy z Priusa. Nie zanosi się jednak na to, żeby pojawił się Auris Plug-in – duże baterie mocno ograniczyłyby pojemność bagażnika. Ich rozmiar łatwo ocenić na schemacie Toyoty Prius PHV:

Schemat budowy Toyoty Prius PHV. Sporej wielkości baterie ulokowane z tyłu ograniczają pojemność bagażnika. W Aurisie prawdopodobnie by się nie zmieściły (c) Toyota

Auto Motor und Sport spodziewa się, że pod maską auta pojawi się także 3-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1.5 litra, a samochód zadebiutuje na rynku w drugiej połowie 2018 roku.

> Toyota: Produkcja samochodów spalinowych zakończy się w 2040 roku

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 44 głosów Średnia: 4.3]