Według oficjalnej informacji Kia, na targach Los Angeles Auto Show 2018 zadebiutuje elektryczna Kia Soul (2020). Samochód w najnowszej wersji ma otrzymać baterię o pojemności 39 kWh, czyli „tę mniejszą” z Hyundaia Kona Electric i Kia e-Niro. Sprzedaż ma ruszyć w połowie 2019 roku.

Kia Soul EV (2020) z zasięgiem 233 km?

Aktualnie sprzedawana Kia Soul EV / Electric (2019) dysponuje zasięgiem 179 kilometrów uzyskiwanym dzięki baterii o pojemności 30 kWh (brutto: 31,8 kWh). W połowie przyszłego roku na rynek ma trafić wersja (2020), która zostanie zbudowana na platformie Hyundaia Kona Electric i zyska baterię o pojemności 39,2 kWh. Taki upgrade powinien pozwolić, by realny zasięg Soul EV wyniósł około 233 kilometry [wstępne szacunki redakcji www.elektrowoz.pl].

Realny zasięg samochodu Kia Soul EV / Electric. Dane ukośnie prążkowane to dane szacunkowe (c) www.elektrowoz.pl

Kia Soul Electric nie jest dziś oficjalnie dostępna w Polsce. I nie wiadomo, czy w ogóle do nas trafi – wiele wskazuje na to, że producent skupi się na oferowaniu jednego tylko samochodu elektrycznego w naszym kraju: Kii e-Niro. Podobnie ma być na świecie. Jak donosi InsideEVs (źródło), sprzedaż auta będzie limitowana do wybranych rynków, które otrzymają Soul EV w ograniczonych ilościach.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.2]