Podczas Tokio Auto Salon 2018 – nie mylić z Tokio Motor Show 2017 – ma zostać zaprezentowana sportowa wersja Nissana Leafa 2: Nissan Leaf GT. Model GT, w przeciwieństwie do wersji Nismo, ma spore szanse na zaistnienie na rynku.

Nissan Leaf 2 GT

Nissan Leaf 2 GT (zdjęcie na górze) to usportowiona – ale bez popadania w wyczynowość – edycja najnowszego samochodu elektrycznego firmy. Można się spodziewać, że japoński producent pójdzie w ślady BMW (BMW i3 vs BMW i3s), obniży zawieszenie i nieco zwiększy moc silnika, co lekko odbije się na maksymalnym zasięgu.

Szczegóły techniczne modyfikacji nie są znane, nie podano też daty ewentualnej premiery samochodu. Auto zostanie pokazane na Tokio Auto Salon 2018 w dniach od 12 do 14 stycznia 2018 roku.

Na Tokio Auto Salon 2018 pojawi się też Leaf Nismo (na zdjęciu powyżej) oraz Nissan Note e-Power Nismo. Note e-Power to popularna w Japonii i wchodząca właśnie do Stanów Zjednoczonych tania hybryda, w której koła napędzane są przez silnik elektryczny, silnik spalinowy służy jako generator energii, ale baterii nie można ładować z gniazdka:

> Nissan Note e-Power w Stanach Zjednoczonych – ciekawa hybryda za oceanem

|REKLAMA|




|/REKLAMA|

Samochody elektryczne w Norwegii: wygrywa Tesla i… e-Golf

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: