Amerykańska odmiana Nissana Note – Nissan Versa Note – może już wkrótce uzyskać dodatkowy wariant silnikowy: hybrydę o nazwie Note e-Power. Samochód dotychczas sprzedawano tylko w Japonii i szybko okazało się, że auto przebiło sprzedaż Toyoty Prius C!

Nissan Versa Note e-Power, czyli ciekawa hybryda

Nissan Versa Note e-Power wyposażony jest w silnik elektryczny oraz trzycylindrowy silnik spalinowy o pojemności 1.2 litra. Koła napędzane są wyłącznie przez silnik elektryczny. Silnik spalinowy działa ze stałą szybkością 2 500 obrotów na minutę i ładuje w ten sposób baterie (ale przyspiesza, gdy jest taka potrzeba, ma się rozumieć).

Samochód – tak samo, jak Prius C – jest wielkości Yarisa, czyli typowo miejskiego auta. W Polsce byłby odpowiednikiem Toyoty Yaris Hybrid. Note e-Power pali o około 25 procent więcej paliwa niż konkurencyjna Toyota, co przekłada się na spalanie równe około 4-5 litrom benzyny na 100 kilometrów.

> Mitsubishi Outlander PHEV, czyli: CZY WARTO wybrać hybrydę plug-in [OPINIA / wywiad z właścicielem]

Cena [Versa] Note e-Power rozpoczyna się w Japonii od równowartości około 68 tysięcy złotych. Nie jest to więc tanio jak na auto spalinowe tego segmentu. Jest to jednak dość tanio jak na hybrydę.

Przy okazji premiery Note e-Power Nissan zaprezentował też wzmocnioną wersję Nismo. Niestety, nie wiadomo o niej niczego więcej oprócz tego, że jest – samochód nigdy nie trafił do produkcji:

> Nowa Tesla Roadster: CENA od 719 do 899 tysięcy złotych, rezerwacja już od 180 tysięcy złotych

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.6]