Dobre wieści! Spytaliśmy w polskim oddziale Nissana, czy sprzedawane w Europie / Polsce Nissany Leafy z baterią 30 kWh otrzymają aktualizację oprogramowania. Okazało się, że tak – zostanie ona wgrana przy pierwszej nadarzającej się wizycie w serwisie.

Leaf 30 kWh do aktualizacji także w Polsce

Cytujemy:

Tak, kampania serwisowa polegająca na przeprogramowaniu sterownika akumulatora litowo-jonowego 30 kWh w modelu LEAF pierwszej generacji (ZE0) została uruchomiona również w Polsce. Zostanie przeprowadzona w objętych nią samochodach przy okazji najbliższej wizyty w serwisie.

Jak donoszą internauci na całym świecie, aktualizacja software’u potrafi przywrócić kwadraciki baterii, które wcześniej zniknęły, zwiększa obliczony zasięg i poprawia stan baterii raportowany przez program LeafSpy. Nie znaleźliśmy na razie informacji, żeby aktualizacja spowalniała drugie-trzecie szybkie ładowanie (rapidgate).

Nowy software ma zmieniać sposób, w jaki BMS szacował zasięg i żywotność baterii. Dotychczasowe wersje raportowały błyskawiczną degradację ogniw. Problem był o tyle znaczący, że w pewnym momencie zaczęliśmy wprost odradzać zakup wersji 30 kWh.

Aktualizacją objęte są wyłącznie roczniki 2016-2017 z bateriami o pojemności 30 kWh.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 9 głosów Średnia: 4.6]