Nissan zapowiedział, że do 2022 roku w ramach akcji M.O.V.E. wprowadzi na rynek 8 samochodów zasilanych z baterii, wliczając w to również zelektryfikowane modele e-Power. Wiadomo, że będzie wśród nich elektryczny crossover Nissan IMx. Spodziewamy się też elektrycznego Nissana Leafa (2019) e-Plus 60 kWh oraz Note e-Power lub Qashqai e-Power.

Nowe samochody elektryczne Nissana

Nissan nie ujawnia, jaki odsetek wśród nowych modeli będą stanowiły warianty czysto elektryczne. Można się spodziewać, że silniki spalinowe zostaną wyeksploatowane do granic możliwości – stąd właśnie zapowiedź wersji e-Power. Są one o tyle ciekawe, że… nie posiadają możliwości ładowania baterii z użyciem kabla. Znajdujący się na pokładzie silnik spalinowy pełni rolę generatora prądu, za pomocą którego ładowana jest bateria. Samochód napędzany jest wyłącznie – niczym w BMW i3 Range Extender – z użyciem silnika elektrycznego.

> HyperHybrid – austriacki pomysł na okres przejściowy rodem z Nissana Note e-Power

Opowiadając szczegółowo o planie M.O.V.E., Nissan zadeklarował wprost wprowadzenie nowych modeli na chiński rynek (pod różnymi markami), crossovera na bazie Nissana IMx, elektryfikację modeli Infiniti od 2021 roku oraz osiągnięcie poziomu 100-procentowej łączności z bazą wśród nowych modeli Nissana, Infiniti i Datsuna.

Do 2022 roku firma chce osiągnąć poziom 1 miliona sprzedawanych aut (zelektryfikowanych). W Europie modele elektryczne i e-Power mają stanowić 40 procent sprzedaży w 2022 roku i 50 procent sprzedaży w 2025 roku.

Na ilustracji: przód (grill) elektrycznego crossovera Nissan IMx.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 4.4]