Komisja Europejska zgodziła się na wyższe dopłaty do samochodów elektrycznych w Niemczech. Najwyższe dofinansowanie dotyczy aut czysto elektrycznych, dlatego Mitsubishi postanowiło zawalczyć o klienta rabatem – od teraz Outlandera PHEV można kupić od 29 990 euro.

Niższe ceny samochodów elektrycznych dzięki dopłatom

Na najtańsze samochody elektryczne można obecnie uzyskać w Niemczech dopłatę w wysokości 6 tysięcy euro (a nawet nieco więcej, ponieważ połowa tej kwoty dokładana przez dealera to wartość netto), czyli równowartość około 25 tysięcy złotych. Oznacza to, że finalny koszt zakupu solidnego elektryka segmentu B/B-SUV lub większego startuje poniżej 30 tysięcy euro (~127 tysięcy złotych).

> POZNAŃ wzbogaci się o punkty ładowania samochodów elektrycznych. Uruchomi je firma Agregaty Polska

Dopłaty do hybryd plug-in również zostały zwiększone, ale do kwoty 4,5 tysiąca euro (równowartość 19 tysięcy złotych). Dlatego Mitsubishi postanowiło zaoferować potencjalnym nabywcom dodatkowy rabat, który z wszystkimi dopłatami sumuje się do 8 tysięcy euro.

W efekcie najtańszy Mitsubishi Outlander PHEV dostępny jest od 29 990 euro, co po przeliczeniu na złotówki daje około 127 tysięcy złotych, a po uwzględnieniu różnic w stawkach VAT – 131,4 tysiąca złotych.

> NIEMCY. Nissan idzie śladem konkurentów, też oferuje bonus obniżający cenę o ponad 8 000 euro (~35 tys. zł)

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]