Elon Musk zapowiedział na Twitterze, że zachodząca właśnie zmiana w kodzie Autopilota spowoduje skokową zmianę (ang. quantum leap) w funkcjonowaniu oprogramowania. Nowy software ma być dostępny za 6 do 10 tygodni, czyli między końcem września a października.

Jazda Samodzielna, która w końcu będzie samodzielna?

Od kilku miesięcy Musk wspomina o toczącym się procesie przepisywania oprogramowania Autopilota, dzięki któremu dochodzi do coraz lepszego zagospodarowania sieci neuronowych komputera FSD. Strumienie wideo z wszystkich kamer mają zostać połączone w jeden, dzięki czemu komputer ma rozumieć przestrzeń dookoła siebie w trójwymiarze.

Powinno się to przełożyć na lepsze radzenie sobie Tesli na drogach.

Wraz z nową wersją software’u, która ma zostać udostępniona grupie wybrańców w ciągu najbliższych 6 do 10 tygodni, ma dojść do skokowej zmiany w działaniu Autopilota/FSD. Zamiast wprowadzać drobne ulepszenia, zmodyfikowano w niej bowiem architekturę oprogramowania. Musk jeżdżący z wersją alfa twierdzi, że niemal nie musi interweniować na swojej drodze z domu do pracy.

Prawdopodobnie chodzi o tę trasę:

Jak przypomina portal Electrek, szef Tesli chwalił się już, że korzysta z wersji alfa oprogramowania w swoim samochodzie. Zachwycał się umiejętnościami software’u i zapowiadał, że jazda w pełni samodzielna będzie gotowa przed końcem tego roku (źródło). Nie należy się jednak spodziewać, że skorzystają z niej nabywcy Tesli w Europie – obecne na naszym kontynencie regulacje na to nie pozwalają.

> Od 2021 roku jeszcze gorszy Autopilot/FSD w Europie? Nowe regulacje UNECE dla systemów utrzymania pasa ruchu

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]