Podczas konferencji Impact Mobility Revolution’18 w Katowicach portal money.pl spytał Jadwigę Emilewicz o Polski Samochód Elektryczny. Okazało się, że minister przedsiębiorczości… nie wie, czy będzie on produkowany w Polsce. Co zatem z ElectroMobility Poland?

Polski Samochód Elektryczny niekoniecznie z Polski?

Jadwiga Emilewicz ujawniła, że nie ma wiedzy na temat tego, czy w Polsce mógłby powstać [osobowy] samochód elektryczny. Nie wróży to szczególnie dobrze ElectroMobility Poland, które „intensywnie pracuje” nad polskim elektrykiem od prawie dwóch lat, choć w tym roku głośno było przede wszystkim o zerwaniu konkursu i wymianie prezesa:

> ElectroMobility Poland i Polski Samochód Elektryczny. Czy to już czas na spuszczenie zasłony milczenia?

Minister przypomniała, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) oraz Poczta Polska podpisały umowę, w ramach której ma powstać raczej auto specjalistyczne (źródło). To miałoby pozwolić Polsce na „włożenie nogi między drzwi” w światowym trendzie elektromobilności.

Warto dodać, że wspomniana „umowa” to na razie list intencyjny. W jego ramach Poczta Polska testuje różne elektryczne samochody dostawcze. Auta będą sprawdzane do 2019 roku, a ich efektem ma być stworzenie projektu samochodu elektrycznego, który mógłby zostać wykorzystany w krajowym gigancie pocztowym. Elektryczne dostawczaki na usługach Poczty Polskiej jeżdżą m.in. w Lublinie.

> Poczta Polska będzie testować elektryczne dostawczaki Nissan, Renault i… Melex

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]