Podczas Shanghai Auto Show 2019 Renault zaprezentuje małego miejskiego elektryka: Renault K-ZE. Samochód bazuje na tanim Renault Kwid i na razie debiutuje w Chinach, ale pojawiają się nadzieje, że auto może trafić także na europejski rynek. Gdyby tak się stało, mogłoby dojść do małej rewolucji cenowej.

Renault City K-ZE: dane techniczne i wszystko, co wiemy

Renault City K-ZE to samochód należący do segmentu A-SUV. Auto powstało na platformie CMF A, którą Renault i Nissan opracowały na potrzeby spalinowego Kwida, a którą następnie przystosowano do napędu elektrycznego. Samochód po raz pierwszy został pokazany na Paris Motor Show 2018.

Na Shanghai Auto Show 2019 zobaczymy finalną wersję City K-ZE, która w Chinach będzie produkowana przez konsorcjum eGT New Energy Automotive, a więc firmę należącą do Dongfeng Motor Group i Nissana. Zasięg samochodu ma wynosić 250 kilometrów według chińskiej normy NEDC, co powinno przełożyć się na 170-190 kilometrów zasięgu realnego.

> Tania Tesla Model 3 dostępna w Europie: Tesla 3 Standard Range Plus w CENIE ok. 210-220 tys. złotych

Renault Kwid został opracowany jako samochód tani, w cenie akceptowalnej dla Hindusów czy Brazylijczyków. W Indiach auto można mieć już za równowartość niecałych 15 tysięcy złotych (!). Podobne założenia przyjęto podczas prac nad City K-ZE: pojazd ma być konkurencyjny na rynku, przy czym jego cena w Państwie Środka nie jest jeszcze znana.

Brytyjski portal Autocar spekuluje, że choć mały elektryczny Renault trafia na razie do Chin, w przyszłości może zawitać również do Europy. To dość optymistyczna sugestia, ponieważ Kwid od początku projektowany był jako auto NIE na nasz kontynent. Wierzymy jednak, że podobne elektryczne maluchy już wkrótce zawitają do europejskich salonów – Renault City K-ZE w cenie około 60 tysięcy złotych sprawiłby, że zakup samochodu spalinowego do miasta przestałby mieć jakikolwiek sens.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]