Według nieoficjalnych informacji, Daimler jeszcze w tym roku rozpocznie produkcję Mercedesa EQC w Chinach. To by oznaczało, że auto naprawdę ma szansę na rynkowy debiut w 2019 roku!

Mercedes EQC też przyjedzie do Europy z Chin?

Według artykułu w witrynie Gasgoo, produkcja Mercedesa EQC ma się rozpocząć w tym roku w chińskim Beijing Benz Automotive (BBAC), które jest wspólną inicjatywą Daimlera i BAIC. Niemiecki koncern już w lutym obiecywał miliardowe inwestycje w zakłady BBAC, gdzie dziś wytwarzane są m.in. samochody marki Senova:

Senova D50 (c) BAIC

W fabryce BBAC ma powstawać nie tylko Mercedes EQC, ale też trzy inne modele samochodów z serii EQ! Sam EQC zacznie zjeżdżać z linii produkcyjnych już w 2018 roku. To potwierdzałoby informacje podane w nagraniu Fully Charged, gdzie zadeklarowano rynkową dostępność samochodu na 2019 rok.

Jeśli się uda, Mercedes EQC pojawi się tuż po Jaguarze I-Pace i Audi e-tron Quattro, a jeszcze przed BMW iX3. Co więcej: Daimler może pójść w ślady BMW i produkować samochód w Chinach, a następnie rozsyłać go po całym świecie.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]