Daimler (właściciel marki Mercedes-Benz) oficjalnie ogłosił, że zamierza wprowadzić na rynek nowoczesne hybrydy plug-in z silnikami Diesla. Nowe napędy mają być dostępne już latem 2018 roku.

Hybrydy z dieslem – linia EQ Power Mercedesa

Pierwszym samochodem, który otrzyma hybrydowy zestaw napędowy z silnikiem Diesla będzie Mercedes S560e. Według deklaracji producenta, samochód ma zużywać 2,1 litra oleju napędowego na 100 kilometrów według procedury NEDC.

> Jaki samochód elektryczny warto kupić? [RANKING top 5+1]

Napędy hybrydowe trzeciej generacji trafią również do Mercedesów klasy C i klasy E. Silnikiem spalinowym będzie czterocylindrowy diesel OM 654, który w całości został wykonany z aluminium. Zostanie on sprzęgnięty z 9-stopnią automatyczną skrzynią biegów oraz silnikiem elektrycznym o mocy 121 koni mechanicznych (KM) i momencie obrotowym 440 niutonometrów (Nm).

EQ Power: bateria 13,5 kWh, zasięg ok. 34 km

W samochodach pojawią się baterie o pojemności 13,5 kilowatogodziny (kWh) wykorzystujące ogniwa litowo-niklowo-manganowo-kobaltowe (Li-NMC) zamiast litowo-żelazowo-fosforanowych (LiFePo), jak to było wcześniej. Zasięg Mercedesa EQ Power na baterii ma wynosić około 34 kilometrów (NEDC = 50 km).

Wbudowana ładowarka wykorzysta do 7,2 kilowata mocy przy podłączeniu samochodu do naściennej stacji ładowania (EVSE). Szybkość maksymalną w trybie czysto elektrycznym podniesiono do 140 kilometrów.

> Cennik Greenway: stawka od 2 zł za 1 kilowatogodzinę? [WysokieNapiecie.pl]

Informacja prasowa Daimlera tutaj.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]