Maserati poinformowało właśnie, że wszystkie nowe modele marki będą rozwijane i produkowane we Włoszech oraz że będą wykorzystywały napędy hybrydowe lub całkowicie elektryczne. Co oznacza, że w nadchodzących latach świat szybkich i luksusowych samochodów czekają duże zmiany.

Pierwsza hybryda: nowe Maserati Ghibli, pierwsze elektryki: GranTurismo i GranCabrio

Jeszcze w tym roku ma zostać zaprezentowane Maserati Ghibli, które zostanie wyposażone w napęd hybrydowy. Wspomniane czysto elektryczne GranTurismo oraz GranCabrio pojawią się w roku 2021. Obydwa wyjadą z fabryki Mirafiori, która przeobraża się w centrum badawczo-rozwojowe elektryfikacji w koncernie Fiat Chrysler Automobiles.

> Fiat Chrysler Automobiles będzie testował V2G [samochód oddaje energię do sieci] we Włoszech

Centrala Maserati nadal będzie mieścić się w Modenie, gdzie powstaną pierwsze zelektryfikowane Ghibli. Do ich prezentacji ma dojść w maju 2020 roku. Oprócz tego firma zapowiada też drugiego SUV-a, który zostanie ulokowany poniżej Levante.

Nie podano żadnych danych technicznych nadchodzących modeli, można jednak śmiało założyć, że elektryki będą wyposażane w baterie o pojemnościach od 100 kWh w górę, żeby zapewnić nabywcom rozsądne osiągi. Obecne wersje GranTurismo i GranCabrio stosują silniki Ferrari/Maserati o pojemnościach 4,2 i 4,7 litra. W najsłabszej wersji oferują właścicielowi 298 kW (405 KM) mocy i 460 Nm momentu obrotowego.

Zdjęcie otwierające: Maserati GranTurismo Sport (c) Maserati

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]