Lucid Motors ogłosiło, że mieszkańcy wybranych krajów na kontynencie europejskim mogą składać rezerwacje na model Air. Dostawy do naszej części świata zaplanowano na koniec roku 2021, czyli prawdopodobnie już po wprowadzeniu do sprzedaży Mercedesa EQS.

Lucid Air zapowiada się dobrze. Od lat…

Lucid Motors obiecuje, że Air urzeknie właściciela niebywałym komfortem jazdy i doskonałymi parametrami technicznymi. Producent chwali się, że samochód jest w stanie pokonać „ponad 640 kilometrów” na baterii. Gdyby był to zasięg podczas normalnej jazdy, po raz pierwszy ktoś nie tylko zbliżyłby się do Tesli, ale wręcz by ją pokonał.

Oprócz tego auto powinno rozpędzić się do „378 km/h”, a do 97 km/h przyspieszy w „mniej niż 2,5 sekundy”. Cena Lucid Air ma wynieść ponad 100 tysięcy dolarów, czyli jest minimalnie drożej niż w przypadku Tesli Model S Performance AWD, która w tej chwili dostępna jest od 99 990 dolarów netto.

> Volkswagen ID.4 [Crozz] zostanie zaprezentowany w kwietniu na NY Auto Show. W salonach ponoć od czerwca

Wstępne rezerwacje na model można obecnie składać ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Niemiec, Islandii, Monako, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Włoch. Opłata rezerwacyjna wynosi 900 euro, czyli równowartość 3,8 tysiąca złotych.

Samochody będą produkowane w powstającej właśnie fabryce w Casa Grande (Arizona, Stany Zjednoczone). Dostawy auta w Stanach Zjednoczonych mają się rozpocząć pod koniec 2020 roku, do Europy Lucid Air powinien dotrzeć rok później. Rezerwacje na model można deklarować na stronie producenta, TUTAJ.

> NHTSA rozważa badanie, czy Tesle „same przyspieszają”. Haker: SAME?! Nie ma takiej opcji

Lucid Air kontra Tesla Model S? Mercedes EQS?

Jeśli firmie uda się dotrzymać obietnicy dotyczącej luksusu i parametrów technicznych, samochód ma szansę konkurować nie tylko z Teslą Model S – która będzie wyglądała przy nim jak gorszy brat – ale też z Mercedesem EQS. Krążą plotki, że Mercedes EQS zostanie zaprezentowany w finalnej wersji już w tym, 2020 roku, a na rynek trafi najpóźniej w roku 2021. Ma to być najwyżej ulokowana limuzyna producenta, ale w tej chwili na papierze przegrywa z Lucid Air.

Na papierze…

Oficjalne ogłoszenie dostępności auta ma mieć miejsce podczas salonu motoryzacyjnego w Nowym Jorku, w kwietniu 2020 roku.

Wszystkie zdjęcia i wideo (c) Lucid Motors

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 3.7]