Lucid Motors zapowiada, że w 2019 roku wreszcie wprowadzi na rynek model Lucid Air. W pełni elektryczny samochód ma być bezpośrednią konkurencją BMW serii 7 i Mercedesa klasy S, czyli będzie o pół piętra wyżej niż Tesla Model S. Firma najbardziej chwali się przestronnością wnętrza i szybkością maksymalną Lucid Air, która dziś, na torze testowym, wynosi 378 kilometrów na godzinę!

Lucid Air = luksusowa limuzyna

W wywiadzie z portalem Autocar kierownik marketingu Lucid Motors, David Salguero, przypomniał, że nad autem pracuje Peter Rawlinson. To człowiek, który odpowiadał za projekty samochodów w Lotusie, Jaguarze i… Tesli. Dlatego Lucid Air ma łączyć w sobie cechy auta sportowego oraz luksusowej limuzyny, która bez wahania może stawać w szranki z limuzynami Mercedesa, Audi czy BMW.

> Stuttgart RUSZA DO WALKI z autami spalinowymi okupującymi miejsca dla elektryków

Warto nadmienić, że Elon Musk często zestawia Tesla Model S z Audi A8, ale pod względem wymiarów samochód plasuje się raczej w segmencie Audi A6. Z kolei osiągi lokują Teslę wyżej niż najlepsze modele Audi S/RS.

Lucid Air: dwa silniki, 1 000 koni mocy, mnóstwo wnętrza w środku

Lucid Air wyposażony jest w dwa silniki: jeden na przedniej, drugi na tylnej osi. Ich łączna moc wynosi 1 000 koni mechanicznych, dlatego samochód jest w stanie rozpędzić się nawet do 378 kilometrów na godzinę (235 mil na godzinę):

Kosmiczne osiągi auta mają iść w parze z doskonałą trakcją – gwarantowaną w sporej części przez baterię w podwoziu – oraz z zasięgiem Lucid Air wynoszącym 644 kilometry na jednym ładowaniu! Baterię dostarcza Samsung SDI, w aucie ma się też pojawić system autonomicznej jazdy produkcji Mobileye, dawnego partnera Tesli.

Mercedes S-klasy vs Lucid Air vs BMW 750Li

Air ma stanowić bezpośrednią konkurencję BMW 750Li, a to za sprawą przestrzeni w kabinie. Niewielkie rozmiary silników elektrycznych sprawiają, że można w niej wygospodarować więcej miejsca niż w aucie spalinowym. W efekcie auto o rozmiarach Mercedesa klasy E może oferować kabinę porównywalną z Mercedesem klasy S.

> Lucid Air z wnętrzem jak samolot: 1 000 KM mocy, 350 km/h, 507 km zasięgu [FOTO]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]