Bloomberg spekuluje, że BMW ma problem ze zbyt niskim zapotrzebowaniem na samochody elektryczne. Dlatego w Stanach Zjednoczonych udało się znaleźć opcję leasingu elektrycznego BMW i3 za 54 dolary, czyli równowartość 192 złotych miesięcznie. To 8 razy taniej niż wynosi rata leasingowa BMW serii 3!

BMW i3 – samochód idealny do leasingu

Według danych przytaczanych przez Bloomberga, nawet rządowe i stanowe dotacje nie są w stanie nakręcić sprzedaży elektrycznego BMW i3. W 2017 roku BMW sprzedało w Stanach Zjednoczonych 6 276 elektrycznych i3. To o 17 procent mniej niż w 2016 roku. Dlatego firma musi ryzykować bardzo tanie opcje leasingowania auta, żeby w interesie trwał ruch.

> Dopłaty do samochodów elektrycznych w Polsce – czy to ma sens? [OBLICZENIA]

Jak mówi Joachim Kolling, szef działu ds. energii, zapotrzebowanie na elektryki jest przeszacowane, a rynek potrzebuje czasu. Z kolei Amerykanie powoli porzucają auta kompaktowe na rzecz modeli większych i wygodniejszych. To prawdopodobnie dlatego BMW zwolniło z wprowadzaniem na rynek nowych modeli samochodów elektrycznych, a olbrzymia większość tego, co się pojawiło lub zaraz się pojawi, to SUV-y: BMW iX3, Jaguar I-Pace, Tesla Model Y, Audi e-tron Quattro.

Opisywanego w artykule auta nie udało się wyleasingować za 54 dolary. Dealer, który zgodził się rozmawiać o tej kwocie, zaproponował finalną ratę w wysokości 112 dolarów (równowartość 398 złotych). I na tym stanęło.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.3]