Volkswagen sprzedaje obecnie dwa osobowe samochody elektryczne. Są to VW e-up! oraz VW e-Golf. Jednak nowy VW e-Golf (2018) to ostatnia generacja elektrycznego modelu. W 2020 roku samochód zacznie znikać z rynku zastąpiony przez linię elektrycznych VW I.D. Pod nazwą Golf będą znowu sprzedawane wyłącznie auta spalinowe.

Samochody elektryczne VW I.D. wypchną e-Golfa z rynku

Elektryczny VW e-Golf był rozsądnym, ale też odważnym ruchem Volkswagena. Firma pod znaną, dobrze kojarzącą się marką zaproponowała użytkownikom coś nowego: auto całkowicie elektryczne, ciche i nieśmierdzące. Z perspektywy czasu widać jednak, że e-Golf był produktem przejściowym.

> Nowe BMW i3 z większymi bateriami od 2018/2019 roku – nawet 43,2 kWh

Na lata 2020-2023 Volkswagen zapowiada liczne premiery nowych aut elektrycznych rozwijanych na platformie MEB i sprzedawanych pod marką I.D. Jednym z nich będzie hatchback VW I.D., który na wystawie Frankfurt Motor Show 2017 został zaprezentowany w odświeżonej wersji.

VW I.D. nawiązuje do Golfa i nieco go przypomina, ale w rzeczywistości został zaprojektowany od podstaw. Dzięki temu elektryczny I.D. ma płaską podłogę, a pod nią monolityczny zestaw baterii. Nie są one już tak poupychane w rozmaite zakamarki, jak to było w przypadku e-Golfa, dla którego bazą było auto spalinowe:

VW I.D. – kiedy premiera?

Nowy VW e-Golf (2018) bazuje nadal na Golfie MK7, który na rynku jest od 2012 roku. Volkswagen zapowiedział, że nowy VW Golf MK8 zadebiutuje w 2020 roku – do niedawna sądzono, że pojawi się nie później niż w 2018 roku – a miesiąc po premierze na rynek zostanie oficjalnie wprowadzony elektryczny hatchback VW I.D.

Wiadomo, że e-Golf zniknie z oferty. Losy hybryd w nadwoziu Golfa mają się ciągle jeszcze ważyć.

> Tesla Model 3 – zasięg 537 (!) kilometrów, ale Tesla go ZANIŻA żeby nie robić konkurencji Modelowi S P100D?!

Samochody elektryczne Tesla na Facebooku – POLUB NAS:

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 10 głosów Średnia: 5]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: