Gdy kilka dni temu podawaliśmy wyliczenia dotyczące raty leasingu Volkswagena ID.3, informowaliśmy, uruchomienie konfiguratora samochodu planowane jest na maj-czerwiec. Spodziewaliśmy się jednak, że posiadacze rezerwacji na ID.3 1st otrzymają do niego dostęp wcześniej. Wygląda na to, że nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak bardzo unikalna jest nasza wiedza.

Konfigurator VW ID.3 1st najwcześniej w kwietniu

Zgodnie z francuskim dokumentem Volkswagena, do którego dotarło Nextmove, właściciele rezerwacji na limitowaną edycję Volkswagena ID.3 – ID.3 1st – będą mogli skonfigurować i zamówić auta w kwietniu 2020 roku. Seryjne modele da się zamawiać dopiero od maja, na początku dostępne będą tylko warianty z bateriami o pojemnościach 58 i 45 kWh.

Dostawy edycji 1st rozpoczną się latem, podczas gdy seryjne warianty auta zaczną przyjeżdżać do swoich nabywców we wrześniu lub październiku.

W dokumencie nie ma w ogóle mowy o modelu z największą baterią o pojemności 77 kWh, co wskazuje, że samochód trafi na rynek najwcześniej w 2021 roku. Jednak osoby szukające dużych akumulatorów znajdą je w Volkswagenie ID.4, elektrycznym crossoverze segmentu C-SUV, który zadebiutuje najpierw na rynku amerykańskim, ale niedługo później ma trafić również do Europy.

> Volkswagen ID.4 [Crozz] zostanie zaprezentowany w kwietniu na NY Auto Show. W salonach ponoć od czerwca

Jeśli Volkswagen zastosuje na naszym kontynencie jednolitą nomenklaturę, modele ID.3 będą nosił następujące nazwy:

  • Volkswagen ID.3 Pure (bateria 45 kWh),
  • Volkswagen ID.3 Pro (bateria 58 kWh),
  • Volkswagen ID.3 1st przeobrazi się w Volkswagena ID.3 Pro Power (bateria 58 kWh, mocniejszy silnik 150 kW),
  • Volkswagen ID.3 Pro S (bateria 77 kWh).

> Ceny VW ID.3 znane w Danii. Wychodzi nam 121 tysięcy złotych dla wersji 45 kWh / Pure

Powodem opóźnień w udostępnieniu konfiguratora ID.3 mogą być „planowane” problemy z oprogramowaniem, jednak prawdopodobnie chodzi o coś innego – o brak ogniw Li-ion:

> Mercedes obniża produkcję EQC o połowę. Brakuje ogniw Li-ion

Źródło:

Zdjęcie otwierające: Volkswagen ID.3 (c) Volkswagen

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]