Na Twitterze pojawiło się kolejne zdjęcie Volkswagena ID.3 bez pasiastego maskowania. Samochód został upodobniony do Nissana Leafa II generacji, ale światła i wzór felg wyraźnie wskazują, że mamy do czynienia z elektrycznym Volkswagenem. Auto w pełnej krasie zostanie zaprezentowane we wrześniu 2019 roku.

VW ID.3: cena jest, dane techniczne jawne częściowo

Fotografia została wykonana niedaleko Superchargerów w Nossen (Niemcy). Widać na nim czarne, upodobnione do Nissana Leafa auto. Producent już wcześniej stosował takie maskowanie, na atrapie chłodnicy z przodu pojawiły się nawet srebrne pasy w kształcie charakterystycznym dla obecnej generacji Leafa.

Najnowsze zdjęcie zamaskowanego VW ID.3 (c) SuperEV / Twitter

Starsze zdjęcia zamaskowanego Volkswagena ID.3 na stacji ładowania

Na samochód można się obecnie tylko zapisywać. Dostępny jest w jednym w wariancie z baterią 58 kWh (pojemność użyteczna), która powinna pozwolić na osiągnięcie 330-390 kilometrów zasięgu realnego (330-420 km WLTP). Cena VW ID.3 w takiej konfiguracji powinna rozpoczynać się poniżej 40 tysięcy euro, czyli poniżej równowartości około 170 tysięcy złotych.

Auta mają być dostarczane odbiorcom od 2020 roku. W tym samym 2020 roku ma trafić do oferty Volkswagen ID.3 45 kWh (cena od 30 tysięcy euro / 130 tysięcy złotych) oraz VW ID.3 77 kWh (cena nieznana). Szczegółowe dane techniczne samochodu nie są jeszcze znane, nie jest też znany finalny wygląd auta – choć na podstawie wersji z maskowaniem wielu elementów można się domyślać.

Pasiaste różowo-niebieskie maskowanie to oficjalne maskowanie Volkswagena (c) Volkswagen

Wizja VW ID.3 stworzona przez Auto Bild na podstawie wczesnych komunikatów prasowych, jeszcze sprzed momentu prezentacji zamaskowanego prototypu (c) Auto Bild

Oficjalna prezentacja samochodu odbędzie się podczas targów IAA 2019 w Frankfurcie we wrześniu 2019 roku. Wtedy ma być też ujawniona pełna specyfikacja VW ID.3. Pierwszych przecieków spodziewamy się już w sierpniu 2019…

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]