Volvo po raz pierwszy oficjalnie potwierdziło, że na rynku pojawi się elektryczne Volvo XC40. Data premiery samochodu bez silnika spalinowego nadal nie jest znana.

XC40: silnik 1.5 litra „przygotowany na hybrydę”

Volvo oficjalnie wprowadziło do sprzedaży Volvo XC40 T3 Drive-E z trzycylindrowym silnikiem spalinowym o pojemności 1.5 litra. Jednocześnie przedstawiciele firmy zapowiedzieli, że silnik spalinowy został przygotowany do pracy w zestawach hybrydowych – ale wariant plug-in i w pełni elektryczny „mają pojawić się później”. Producent nadal nie zdradził żadnej konkretnej daty premiery.

Identyczny problem dotyczy marki Polestar, która po wielkim halo zaprezentowała hybrydę plug-in Polestar 1 i natychmiast zapowiedziała, że na razie nie będzie można jej kupić. Elektryczny Polestar 2 ma zadebiutować „około 2020 roku”.

Dostępne w Polsce modele Volvo XC40 to benzynowe T5 oraz diesle D4. Tańsze warianty D3, T3 oraz T4 mają się pojawić w sprzedaży w kwietniu bieżącego roku. Modelem z benzynowym silnikiem 1.5 litra będzie właśnie wariant T3.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Porsche Macan może stracić drogową homologację:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]