Jak podaje portal Electrive.net, Kia ogłosiła właśnie, że wkrótce do sprzedaży wejdzie ostatnia wersja spalinowej Kii Soul. Kia Soul FInal Edition – taką będzie nosiła nazwę – zostanie zastąpiona przez elektryczny model Soul Electric / EV.

Spalinowa Kia Soul znika z Europy

Kia Soul jest samochodem dość nietypowym, który nie wszystkim przypadł do gustu. Auto łączyło w sobie cechy osobówki segmentu B/C, zawieszonego wyżej crossovera i vana. W Polsce samochód znikł z oferty mniej więcej na początku 2018 roku. Są jednak kraje, w których Soul nadal przyciąga klientów. Na przykład w Niemczech od stycznia do maja 2018 roku sprzedano aż 1 899 egzemplarzy elektrycznej Kia Soul EV (Electric) i zaledwie 83 sztuki wariantu spalinowego (z silnikiem Diesla).

> Hyundai Kona Electric: wrażenia, pierwsza jazda i cena = 154 tysiące złotych [równowartość, szacunki Auto Bild]

Kia Soul Final Edition z turbodoładowanym silnikiem benzynowym ma być ostatnią spalinową wersją auta. „Na pożegnanie” samochód zostanie wyposażony w sportową kierownicę, pomarańczowe wstawki na nadwoziu i w kabinie oraz 8-calowy ekran nawigacji.

Kolejne generacje auta sprzedawane na terenie Europy będą dostępne wyłącznie w wariantach elektrycznych. I zapowiadają się interesująco. Tegoroczny model oferuje zaledwie 179 kilometrów zasięgu, ale następny ma już przejeżdżać prawie 300 kilometrów na jednym ładowaniu:

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 4.1]