Kia oznajmiła, że do 2027 roku wprowadzi na rynek 7 nowych samochodów elektrycznych. Pierwszym z nich będzie Kia CV, elektryk na bazie płyty podłogowej E-GMP, który zadebiutuje w przyszłym roku. Auto będzie spowinowacone z Hyundaiem Ioniq 5 (dawniej: 45).

Kia CV w 2021, a później cała gama nowości

O Kii CV piszemy już od dobrych kilku miesięcy, więc przypomnimy tylko w skrócie: auto ma dysponować 800-woltową instalacją elektryczną, co pozwoli na zastosowanie wyższych mocy ładowania i lżejszych (cieńszych) przewodów. Firma celuje w zasięgi wynoszące 500 kilometrów i, jak znamy koncern Hyundai-Kia, są to wartości realne.

> Kia CV – na bazie konceptu Imagine – z instalacją 800 V i przyspieszeniem „e-GT” dzięki Rimacowi

Kia CV powstanie na platformie E-GMP, na której zostanie zbudowany również Hyudai Ioniq 5 (nazwa robocza: NE) oraz Genesis JW. Do 2027 roku tylko Kia pokaże aż 7 nowych elektryków, co oznacza co najmniej jeden nowy model rocznie. W ciągu nadchodzących pięciu lat gama wszystkich aut elektrycznych – wliczając e-Niro i e-Soul – ma mieć aż 11 modeli.

Mają to być auta do miast, do długich podróży, a także modele sportowe. Kia CV będzie wzorniczą awangardą, która zwiastuje zmianę w stylistyce elektryków południowokoreańskiego producenta. Samochody będą wyróżniać się dużą liczbą kontrastujących ze sobą elementów. Kia angażuje się wreszcie w uruchamianie nowych punktów ładowania oraz rozważa inne niż sprzedaż opcje udostępniania swoich samochodów.

Cały komunikat prasowy:

Zdjęcie otwierające: wizualizacje Kii oraz prezes firmy, Ho Sung Song (c) Kia

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]