Na YouTube pojawiło się nagranie z mechanizmu „Jazdy w Pełni Samodzielnej” / FSD beta 8.2 prowadzącego Teslę Model 3 po kijowskich ulicach. Auto radziło sobie słabo, choć trzeba zaznaczyć, że samochód posiada stare mapy Ukrainy. Twórcy nagrania zapowiadają, że w przyszłości mogą pokazać też jazdę z nowszą wersją FSD beta.

FSD beta 8.2 na europejskich ulicach

O ile dobrze rozumiemy film, samochód wyposażony jest w deweloperską wersję systemu FSD beta 8.2. Na wmontowanej w wideo krótkiej przebitce widać, jak Tesla Model 3 popełnia liczne błędy (oraz że ma wyjęty schowek; zdjęcie poniżej), myli się także podczas jazdy nocą. Kierowca i pasażerowie uznali, że FSD beta 8.2 jedzie jak uczeń, który nie potrafi kontrolować kierunku i szybkości jazdy.

Nie jest jasne, czy samochód pokonywał już wcześniej tę trasę. Nawet jeśli, to porusza się w nocy, gdy kamery nie dostrzegają wszystkiego. Tesla przejechała między innymi na czerwonym świetle (ale na zielonej strzałce), zmodyfikowała też gwałtownie tor jazdy, gdy zauważyła, że ma między kołami linię oddzielającą pasy. Nieźle natomiast szło jej na oznaczonych, normalnych skrzyżowaniach. Auto wybrało ponoć wyjątkowo skomplikowaną trasę.

Ogólnie: przejażdżka była nerwowa, z koniecznością ciągłego pilnowania samochodu i jego szybkości. FSD nie dostrzegało spowalniających garbów, z jednej strony starało się trzymać na dystans od zaparkowanych samochodów, ale zdarzyła mu się też próba przejazdu po potencjalnie kolizyjnym torze. Wersja 8.2 FSD beta została udostępniona na początku marca 2021 roku, aktualnie amerykańscy wybrańcy korzystają z wariantu 9.2.

Warto obejrzeć, szczególnie po to, by zobaczyć różnice za 3-4 miesiące:

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: w komentarzu pod twittem Greena ludzie komentują, że samochód jechał jak „typowe auto na Ukrainie” 🙂

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 2]