Hyundai ostrzega amerykańskich dealerów, że dostępność elektrycznego Hyundaia Ioniq jest ograniczona. Powodem mają być niedobory baterii. I coś w tym jest, mimo dużego zainteresowania modelem, auto sprzedawane jest w Europie w znacznie mniejszej liczbie egzemplarzy niż konkurencja.

Znowu problem z dostępnością Ioniq Electric

W drugiej połowie 2017 roku Hyundai obiecał rozwiązanie problemu ze słabą dostępnością modelu Ioniq Electric. Koreański producent chciał osiągnąć poziom 4 tysięcy egzemplarzy auta wytwarzanych w ciągu miesiąca:

> Hyundai IONIQ Electric bardziej dostępny? Koncern naprawdę zwiększył produkcję

Niestety, radość nie trwała długo. Po dostawach pod koniec 2017 roku o samochodzie zrobiło się jakby ciszej. Tegoroczne statystyki pokazują, że auto sprzedaje się w znacznie mniejszej liczbie egzemplarzy niż jego bezpośrednia konkurencja, VW e-Golf, nie mówiąc już o nowym Leafie 2.

Teraz portal Electrek potwierdza te niepokojące wieści. Dziennikarze dotarli do informacji, że Hyundai ostrzega dealerów przed słabą dostępnością samochodu. Ponoć zamówienia na modele 2018 są anulowane i przekładane na rocznik 2019. Wszystko z powodu „globalnych niedoborów baterii”. Koreański producent namawia równocześnie dealerów, by rekomendowali klientom warianty hybrydowe (Ioniq Hybrid, HEV) lub ładowane z gniazdka (Ioniq Plug-in, PHEV).

> Guardian: Producenci samochodów TŁUMIĄ rynek elektryków

Co ciekawe, redaktorzy Electreka spekulują, że rocznik (2019) może być modelem o powiększonej baterii i zasięgu 320+ kilometrów na jednym ładowaniu. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, jeśli wziąć pod uwagę, że firma obiecuje honorowanie warunków finansowych zawartych na umowach dla rocznika 2018.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 4]