Hyundai poinformował o wprowadzeniu na europejski rynek nowego modelu: Hyundai Kona Hybrid. Samochód z silnikiem o mocy 104 kW dostępny będzie w Niemczech od 26 900 euro. W Polsce odpowiadałoby to bazowej cenie wynoszącej 96 tysięcy złotych.

Hyundai Kona Hybrid – w Niemczech jesienią, w Polsce nie wiadomo

Hyundai Kona Hybrid w wersji dla Niemiec dostępny będzie w wariantach Trend, Style oraz Premium. Nawet w bazowej cenie samochód jest droższy o ponad 9 tysięcy euro od podstawowego wariantu spalinowego. W Polsce startowa cena wersji benzynowej rozpoczyna się od 63 200 złotych, tymczasem Hyundai Kona Hybrid prawdopodobnie będzie zaczynał się od wspomnianych 96 tysięcy złotych.

> NORWEGIA. Skoda przyjmuje zapisy na Citigo E iV oraz Vision iV. Ceny nieznane

Klasyczny napęd hybrydowy Hyundaia Kona bazuje na silniku o pojemności 1,6 litra GDI Kappa – czyli dość popularnej opcji w innych autach koncernu Hyundai-Kia. Całkowita moc silnika spalinowego i niewielkiego silnika elektrycznego wynosi 104 kW (141 KM), całkowity moment obrotowy – 265 Nm. Za zmianę biegów odpowiada dwusprzęgłowa przekładnia (źródło).

W standardowej konfiguracji klient ma otrzymać automatyczną klimatyzację, podgrzewane koło kierownicy, elektryczny hamulec postojowy, radio z portem USB, kompatybilne z DAB oraz system multimedialny obsługujący Android Auto i Apple CarPlay. Pojemności wbudowanej baterii nie podano, spodziewamy się jednak, że wynosi ona około 1,5 kWh.

W Niemczech auto będzie można zamawiać jesienią bieżącego roku.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]