Hyundai zaprezentował teasery Hyundaia Kona Electric. Obrazki są lekko  zaskakujące, że dotychczas spodziewano się, że elektryczna wersja będzie bardzo podobna do wariantu spalinowego. Premiera auta odbędzie się we wtorek, 27 lutego.

Hyundai Kona Electric: dane techniczne, baterie, wszystko, co wiemy

Hyundai potwierdził, że Kona Electric będzie dostępna w dwóch wariantach bateryjnych. Co sugeruje podawane wcześniej wartości 39,2 oraz 64,2 kilowatogodzin – do celów marketingowych zapewne odpowiednio zaokrąglone („40” i „65”?).

> Kia Niro EV [FOTO] – ciekawa linia, baterie i silnik Hyundaia Kona

Według informacji producenta, większa bateria ma wystarczyć na „przejechanie nawet 500 kilometrów na jednym ładowaniu”. Pojawiają się też plotki o 470 kilometrach mierzonych zgodnie z procedurą WLTP. Jeśli okażą się one prawdziwe, zasięg Kona Electric z większą baterią powinien wynieść co najmniej 400 kilometrów na jednym ładowaniu.

Hyundai Kona Electric w górnym rzędzie (teaser + szpiegowskie zdjęcia) plus wygląd wersji spalinowej (na dole)

Oficjalna premiera samochodu nastąpi tuż przed targami w Genewie, 27 lutego 2018 roku. Na samym targach pojawi się już gotowe auto, które zresztą nabywcy z Norwegii mają otrzymać jeszcze w pierwszej połowie roku.

> Hyundai Kona (2018) – elektryk najmocniejszy w gamie i z ładowaniem 150 kW!

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Samochody elektryczne 2017 w Polsce – zalajkuj i ZOBACZ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 5]