Hyundai ujawnił ceny Hyundaia Kona Electric z nowej gamy modelowej. Samochód, który jest bliskim krewnym nowej Kii Niro EV, ma kosztować od 201 900 złotych w wariancie Smart. Edycja Executive to wydatek od 215 900 złotych, Platinum kosztuje od 233 900 złotych. Przy mniejszej baterii 48 kWh mamy do wyboru jedynie wersję wyposażeniową Smart, jej ceny na razie nie podano. W salonach Hyundaia w dniach 18-23 września obowiązują drzwi otwarte.

Aktualizacja 2023/09/19, godz. 14.24: znamy już ceny Hyundaia Kona Electric 48 kWh.

Aktualizacja 2023/09/19, godz. 15.56: usunęliśmy cenę tańszej wersji.

Hyundai Kona Electric: ceny, wersje wyposażenia, dane techniczne

Nowy crossover segmentu C (poprzedni: B-SUV) Hyundaia nie będzie miał już wariantu 39 kWh, który był dostępny w poprzedniej wersji. Mniejsza bateria to teraz 48,4 kWh, która pozwala na pokonanie do 377 jednostek WLTP. Wariant wykorzystuje silnik o mocy 115 kW/156 KM, 255 Nm momentu obrotowego.

Hyundai Kona Electric 48 kWh ma być dostępny wyłącznie w edycji wyposażeniowej Smart, w ramach której otrzymamy m.in. reflektory LED, 17-calowe felgi aluminiowe, fotel kierowcy ustawiany manualnie z elektrycznym sterowaniem podparcia odcinka lędźwiowego, podgrzewane przednie fotele i kierownicę, tapicerkę materiałową, autopilota (asystent jazdy autostradowej) w wersji HDA1 znanej z poprzedniej generacji, automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne, aktualizację OTA map i oprogramowania, czujniki parkowania przód-tył oraz dwa ekrany o przekątnej 12,3 cala, w tym środkowy dotykowy.

Czego NIE dostaniemy w ramach edycji Smart? Między innymi przyciemnianych tylnych szyb, podświetlanej listwy z przodu, fotela pasażera sterowanego elektrycznie, oświetlenia nastrojowego, kamer 360 stopni (tylko tylna kamera), autopilota w wersji HDA2, obsługi V2L ani dostępu do pakietów Tech (zawiera m.in. wyświetlacz HUD), Two Tone (dwukolorowy lakier) czy Sun (szyberdach). Jedynym pakietem, który będzie mógł wykupić nabywca Hyundaia Kona Electric w wersji Smart będzie Heat Pump, pompa ciepła (+2 500 zł).

Hyundai Kona Electric 65 kWh, wersje wyposażenia Executive i Platinum + ceny

Hyundai Kona Electric 65 kWh ma baterię o rzeczywistej pojemności 65,4 kWh pozwalającą na pokonanie do 514 jednostek WLTP. Silnik ma moc 160 kW/218 KM i 255 Nm momentu obrotowego. Obydwa warianty dysponują napędem na przód, w obu też czas ładowania od 10 do 80 procent wynosi aż 41 minut.

Wersja Smart kosztuje od 201 900 złotych, ale jeśli interesuje nas bardziej zaawansowane wyposażenie, powinniśmy interesować się raczej edycją Executive, która startuje od 215 900 złotych. Ma ona w standardzie fotele przednie sterowane elektrycznie (bez pamięci), pas świetlny z przodu, tapicerkę skórzano-materiałową, asystenta monitorowania martwego pola i kilka innych.

W ramach pakietu Tech (+3 000 zł) otrzymamy wyświetlacz Head-up na szybie (nie na płytce na kolumnie kierownicy, jak wcześniej) i ładowarkę indukcyjną do telefonów.

Hyundai Kona Electric 65 kWh w wariancie wyposażeniowym Platinum ma w standardzie m.in. HUD, reflektory projekcyjne, felgi aluminiowe 19-cali, fotel kierowcy z pamięcią, tapicerkę skórzaną, wentylowane fotele przednie, kamery 360 stopni, podgrzewane fotele z przodu i z tyłu, inteligentną klapę bagażnika, pogląd martwego pola na licznikach, cyfrowy kluczyk czy system audio Bose. Za pompę ciepła dopłacimy 2 500 złotych.

Nota od redakcji Elektrowozu

Od 18 września trwają w salonach Hyundaia w Polsce dni otwarte. Mamy skargi, że niektóre placówki nie posiadają Hyundaia Kona Electric (np. Poznań – Karlik), dlatego przed wizytą w wybranej lokalizacji sugerujemy telefoniczne sprawdzenie, czy model faktycznie tam jest. Co do cennika (na to było więcej skarg), objawił się po naszym telefonie do Hyundai Polska 😉

Oto on (PDF do pobrania lub galeria poniżej):

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 2.5]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: