Nissan zaprezentował teaser elektrycznych Nissanów, które zostaną pokazane na salonie samochodowym Pekin 2018. Wszystko wskazuje na to, że będzie będzie wśród nich bardzo dziwna hybryda nie-plug-in, czyli Nissan [Versa] Note e-Power. 

Salon Pekin 2018: Nissan Leaf, Nissan IMx, Nissan Note e-Power?

Wiadomo, że podczas salonu samochodowego w Pekinie oficjalnie na chińskim rynku zadebiutuje Nissan Leaf (2018). Pojawi się też Nissan IMx oraz bolid Formuły E 2. generacji. Sądząc po bardzo krótkim ujęciu (patrz klatka na górze) i napisie „e-Power”, pojawi się tam jeszcze jedno auto – chyba najdziwniejsze z całego zestawienia: Nissan Note e-Power.

Note e-Power to hybryda, w której trzycylindrowy silnik spalinowy funkcjonuje wyłącznie w roli generatora prądu. Silnik działa ze stałą szybkością 2,5 tysiąca obrotów na minutę i ładuje w ten sposób niewielką baterię. Ta z kolei zasila silnik elektryczny, który napędza koła. Co istotne, baterii nie można naładować z gniazdka.

Nissan Note e-Power podczas premiery w Japonii. Warto zwrócić uwagę na duże podobieństwo do grafiki z wideo Nissana (c) Nissan

Co daje takie dziwne połączenie? Samochód przede wszystkim jest stosunkowo tani, bo nie ma w nim dużej i drogiej baterii. Jest też lżejszy o skrzynię biegów. Dzięki silnikowi elektrycznemu moment obrotowy dostępny jest od samego początku, czyli auto ma lepsze osiągi niż zbliżony pojazd spalinowy.

Nie wiadomo natomiast, jaka jest różnica w spalaniu. Nasze szacunki mówią, że auto powinno palić o około 20-25 procent więcej niż stara hybryda Toyoty podobnej wielkości.

Salon samochodowy w Pekinie rozpocznie się 25 kwietnia 2018 roku.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]