Doskonałe wieści od Hondy. Podczas salonu Genewa 2018 firma potwierdziła, że elektryczna Honda Urban EV – jako żywo przypominająca stare Hondy Civic i VW Golfy – wejdzie do produkcji. Małe auto miejskie będzie można zamawiać od 2019 roku!

Honda Urban EV – cudo na kółkach

Elektryczną Hondę Urban pokazano po raz pierwszy w trakcie salonu samochodowego w Frankfurcie 2017. Była tam chyba najbardziej nieoczywistym, najbardziej charakterystycznym i zapadającym w pamięć autem. Wszystko za sprawą nietuzinkowego wyglądu, który nasuwa skojarzenia ze starymi Hondami Civic oraz Volkswagenem Golfem.

Honda Civic II generacji z 1980 roku (c) OSX / Wikimedia

Honda Urban EV ma być pierwszym masowo produkowanym i sprzedawanym w Europie autem elektrycznym Hondy. Samochód należy do segmentu aut miejskich, jednak za sprawą elektrycznego (=niewielkiego) napędu, powinien oferować więcej przestrzeni w kabinie niż spalinowe odpowiedniki.

O zespole napędowym auta jeszcze niczego nie wiadomo. Można się tylko spodziewać, że będzie on pochodził od jakiegoś chińskiego kooperanta, na przykład z firmy Changan.

> Elektryczna Honda już w 2018 roku! Ale tylko w Chinach, na bazie aut Changan

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4.5]