Podczas sympozjum EVTec 2018 Honda oficjalnie potwierdziła, że już w 2019 roku wprowadzi na europejski rynek elektryczną Hondę Urban. Samochód ma trafić do Japonii rok później, w 2020. Będzie to niewielkie auto, prawdopodobnie segmentu B, o nieznanych jeszcze dziś parametrach.

Honda Urban EV potwierdzona po raz kolejny

Najdalej za rok w Europie ma się pojawić całkowicie elektryczna Honda Urban EV (Honda e-Urban?). Niewielki samochód w wersji koncepcyjnej wyróżnia się klasycznym, acz odświeżonym wyglądem nawiązującym do starej Hondy Civic oraz gigantycznym wyświetlaczem zajmującym niemal całą szerokość deski rozdzielczej.

Slajd z prezentacji Hondy podczas konferencji EVTec 2018 (c) william / Twitter

Nadal nie są znane dane techniczne elektrycznego malucha Hondy. Spodziewamy się, że Urban EV zaoferuje około 150-200 kilometrów zasięgu na baterii o pojemności około 30 kWh. Honda dysponuje już własnymi napędami elektrycznymi, są one dostępne na przykład w modelu Clarity Plug-in Hybrid, która obok silnika spalinowego ma pokaźne akumulatory trakcyjne o pojemności aż 17 kWh.

> Ceny BMW i3 (2019) 120 Ah minimalnie wyższe niż w modelu 94 Ah. Jest też pięć miejsc w kabinie!

Pierwszym całkowicie elektrycznym samochodem Hondy była Honda EV Plus, którą spotkał los identyczny jak GM EV1: auto było leasingowane, a po zakończeniu produkcji zostało odebrane użytkującym i – w większości – zezłomowane:

Honda EV Plus – pierwszy czysto elektryczny samochód Hondy – był produkowany w latach 1997-99. Z taśm zjechało około 300 egzemplarzy auta, można je było wyłącznie leasingować, bez możliwości zakupu. Po zakończeniu leasingu samochody zostały zezłomowane i sprasowane przez producenta (c) Evplus

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 17 głosów Średnia: 4.6]