Na Twitterze pojawiła się informacja, że w grudniu 2018 roku w Holandii aż 32 procent zarejestrowanych samochodów nowych stanowiły auta czysto elektryczne. Nie hybrydy plug-in, ale czyste elektryki. Najlepsze wyniki miały osiągnąć Tesla i Jaguar, pojawiło się też Audi e-tron.

Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych w Holandii

W 2016 roku rynek samochodów elektrycznych w Holandii wzrósł o 40 procent rok do roku (=140 procent roku poprzedniego). W 2017 było to już 60 procent, a w 2018 zanosi się na wzrost w okolicy 100 procent. Na krajowe miało trafić ponad 45 tysięcy aut czysto elektrycznych, i to licząc wyłącznie samochody nowe, bez rynku wtórnego (źródło)!

W grudniu – jak to na koniec kwartału – najlepiej miała sprzedawać się Tesla, niezłe wyniki osiągnął też Jaguar. W Holandii zarejestrowano nawet 163 elektryczne Audi e-tron. Holandia wyraźnie kroczy tuż za Niemcami, gdzie 220 e-tronów zarejestrowano już w listopadzie 2018.

> Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych w Niemczech: 1/ Renault Zoe, 2/ VW e-Golf, 3/ Smart ED/EQ

Kraj powinien też utrzymać drugie miejsce w Europie i pierwsze w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o adaptację samochodów elektrycznych na liczbę mieszkańców. Po trzech pierwszych kwartałach 2018 roku Polska znajdowała się dokładnie po przeciwnej stronie tego rankingu wykresu – była druga od końca.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 3]