Niemiecki oddział Forda opublikował ceny Forda Mustanga Mach-E. Samochód w wersji z napędem na obie osie rozpoczyna się od rekomendowanej ceny 46 900 euro. Jeśli wartość ta nie zawiera bonusu środowiskowego, w Polsce oznaczałoby to cenę od 210 tysięcy złotych. Jeśli zawiera – co najmniej 220 tysięcy złotych.

Ford Mustang Mach-E: ceny wyższa niż się spodziewaliśmy, ale nadal atrakcyjne

Niemiecki konfigurator podaje takie oto sugerowane startowe ceny detaliczne (źródło):

  • 46 900 euro dla wersji Mustang Mach-E,
  • 54 000 euro dla wersji Mustang Mach-E AWD,
  • 66 800 euro dla wariantu Mach-E First Edition.

Oprócz różnych edycji i zespołów napędowych mamy do wyboru dwie pojemności baterii: 75,7 kWh (SR) oraz 98,8 kWh (ER). Wybór tej drugiej opcji podnosi cenę bazowego pakietu z 46 900 do 54 475 euro, ale w zamian otrzymujemy obietnicę aż 600 km WLTP, czyli około 500 kilometrów zasięgu realnego (wstępne dane producenta).

W niemieckim cenniku Forda trudno o porównywalne auto, więc musimy tutaj trochę zgadywać. Klasyczny spalinowy Mustang kosztuje u naszych zachodnich sąsiadów od 41 300 euro, w Polsce – od 185 010 złotych. Jeżeli dla Mustanga Mach-E zostaną zastosowane zbliżone proporcje, Ford Mustang Mach-E musiałby kosztować w Polsce około 210-220 tysięcy złotych (bo zakładamy, że bonus środowiskowy został odliczony od ceny).

> Ford Mustang Mach-E oficjalnie – specyfikacja, przybliżone ceny i wszystko, czego dowiedzieliśmy się podczas premiery [wideo]

Wariant z większą baterią kosztowałby już od 244 tysięcy złotych. Dużo, ale w tej cenie nie znajdziemy na rynku drugiego samochodu z akumulatorami o takiej pojemności – Tesla Model 3 Long Range AWD 74 kWh zaczyna się od ponad 260 tysięcy złotych.

Polski oddział Forda nie dysponuje jeszcze informacjami, kiedy Mustang Mach-E trafi na nasz rynek. Niewykluczone, że będzie z nim dokładnie tak samo, jak z elektrycznym Volvo, które zadebiutuje w Polsce dopiero w 2021 roku.

> Elektryczne Volvo XC40 Recharge w Polsce? „W 2020 roku ani jedna sztuka”

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: „Voraussichtliche UPE” oznacza „sugerowana/zalecana cena detaliczna”

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]